Katso-lehden alamäki

Katso-lehteä tulee erityisesti sääli. Se oli aikoinaan hieno tv-lehti. Varsinkin 70-luvulla kun legendaarinen elokuvakriitikko Markku Tuuli oli siinä hommissa. Kyllä kääntyisi Markku-vainaa haudassaan jos tietäisi että arvostettu lehti rypee nykyään saastassa.
3240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lehden paperikin on niin huonolaatuista, ettei sitä tee edes mieli kokea. halpaa, niin halpaa.

Äänestä

heti kun katso vaihtoi tv-lehtimallinsa juoru-lehtimalliin, niin siellä on ollut jatkuva paniikki päällä. katsokaa vaikka kuinka monta kertaa siellä on päätoimittaja vaihtunut. ja kuinka monta kertaa he ovat koettaneet sen alkuperäisen muutoksen jälkeen muuttaa lehden konseptia. se lehti ei kauaa elä tuolla tavalla. katson on enää vaikea palata vain tv-lehdeksi, kun sen paikan on täyttänyt tv-maailma.

Äänestä
  • Kun nyt päätoimittajista tuli puhe niin mm Hannu Karpo (jolle olisi taas sosiaalista tilausta) on ollut Katson päätoimittajana 80 - luvulla.

    Totta on että vanhan ajan Katsolle ei ehkä ole enää tilaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ramppis kirjoitti:

Katso-lehteä tulee erityisesti sääli. Se oli aikoinaan hieno tv-lehti. Varsinkin 70-luvulla kun legendaarinen elokuvakriitikko Markku Tuuli oli siinä hommissa. Kyllä kääntyisi Markku-vainaa haudassaan jos tietäisi että arvostettu lehti rypee nykyään saastassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu