aamu käynnistys.

mikä vaivaa kun aamulla saa pyörittää tosi pitkään vaikka hehkuttaa.
3784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä se moottori enteilee loppumistaan. Väljän moottorin ominaisuus on juuri huono käynnistyvyys kylmänä.

Äänestä

Unohda nuo höpötykset väljästä moottorista.
Vaihdata hehkut, ei maksa paljon ja käynnistyy sen jälkeen hyvin.

Äänestä

Suurella todennäköisyydellä pumpun ajoitus tai ilmaa polttoainejärjestelmässä. Jos kone pelaa muuten, eli ei savuta poikkeavasti eikä kuluta liikaa, niin suuttimet ovat riittävässä kunnossa. TDI-kone käynnistyy näillä keleillä ilman hehkujakin, eikä edes yritä hehkuttaa jos lämmintä on > 5C.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


audi a6 2.5 tdi. 96 kirjoitti:

mikä vaivaa kun aamulla saa pyörittää tosi pitkään vaikka hehkuttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu