Miten järjestäisimme orgiat helsingissä. Täytyis olla paikka ja tietty osallistumismäärä. Jos homma toimis, siitähän vois tulla säännöllistä...
;)
;)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Haluan mukaan mutten uskalla esiintyä itsenäni... valeasut..?
Minua ainakin kiinnostaisi moinen ja osallistuisin mielelläni:) Olen siis mies.
Varmaan pitäisi miettiä minkä kokoiset orgiat järjestetään, esim. 10 ihmistä vai paljonko olit *Venus ajatellut? Ja mikä olisi hyvä miesten/naisten välinen suhde? Yksi hyvä vaihtoehto voisi olla jonkun sopivan paikan vuokraaminen vuorokaudeksi, vaikkapa mökki. Kun hinnan jakaa osallistujamäärällä, niin kulut tuskin muodostuvat kovin suuriksi. Riippuen tietysti osallistujien määrästä. Tietty, jos jollakulla olisi riittävän iso asunto tähän tarkoitukseen, niin aina parempi, mutta minun yksiössäni ei ainakaan voida kovin kummoisia orgioita järjestää:)
Ja sitten pitäisi miettiä miten haetaan mukaan osallistujia. Kaveripiiristä vai netin kautta ilmoittelulla? Ja otetaanko mukaan sinkkuja/pariskuntia? Järjestäjä joutuisi valikoimaan henkilöitä, sillä itse ainakin haluan mukaan mukavia, selväjärkisiä ja terveitä ihmisiä. Ja uskoisin, että netin kautta ilmoittamalla yksittäisistä miehistä ei tulisi pulaa, joten olisi pakko valikoida.
Olisihan varmaan sellaiset Eyes Wide Shut -tyyliset orgiat, missä osallistujilla oli naamiot, ihan kiva ajatus. Mutta jos tarkoitus olisi tehdä tapahtumasta säännöllistä, niin sitten olisi varmaan kaikille rehellisempää esiintyä omana itsenään.
Nämä ovat vain minun mielipiteitäni, miten tätä voisi lähteä järjestämään. Jos jollakulla on kokemusta jostain vastaavasta isommasta porukasta, niin olisi kiva kuulla kokemuksia. Jos löytyy kiinnostuneita, niin voisin olla mukana ihan järjestämässäkin tätä tapahtumaa.
Hei, miksei tähän ketjuun ole tämän enempää vastauksia tullut? Tää kuitenkin alkoi ihan lupaavasti, kumma ettei ihmisiä kunnon ryhmäsessiot kiinnosta.
Ajatus on oikein kiihottava, mutta totuus on, että kuinka moni oikeasti uskaltaisi lähteä moiseen mukaan. Minulla tulee heti ensimmisenä mieleen, miten osanottajien terveydentilan pystyy varmistamaan. Ei 100%sti mitenkään!
Totta, mutta toisaalta taas 100% varmuudella ei voi varmistaa edes oman kumppaninsa terveyttä...
Varmistuminen vaatisi todellakin sen, että osallistujat pitäisi valikoida. Jos kaikilla kiinnostuneilla tuntuu olevan järki päässä ja ymmärtävät miksi kondomit ovat olemassa, niin nämä henkilöt ovat melko suurella todennäköisyydellä terveitä. Tietty kaikilta osallistujilta voisi vaatia lääkärintodistusta seksitautien suhteen, mutta tämä on jo vähän yliampumista:)
Itseänikin kyllä ajatus kiihottaa kovasti ja aiheesta olen fantasioinut, kuten varmaan moni muukin. En sitten tiedä olisiko minulla rohkeutta lähteä mukaan tosipaikan tullen.
http://www.finswingers.fi/