Minulta kysytty, tiedänkö, paljonko on verkostomarkkinoinnin vastustajan tuntipalkka?
Vastaan nyt, että tiedän.
Se on kulloisenkin kyseessä olevan henkilön henkilökohtainen työmarkkinatuki vähennettynä laajakaistaliittymän kuukausimaksulla.
Ne harvat, jotka vielä ovat töissä, joutuvat vähentämään tuosta vielä entisille vaimoille ja lapsille maksettavat elatusmaksut sekä lapsiparkojen joululahjat, mikäli kaljan juonniltansa niihin rahaa jää.
Vastaan nyt, että tiedän.
Se on kulloisenkin kyseessä olevan henkilön henkilökohtainen työmarkkinatuki vähennettynä laajakaistaliittymän kuukausimaksulla.
Ne harvat, jotka vielä ovat töissä, joutuvat vähentämään tuosta vielä entisille vaimoille ja lapsille maksettavat elatusmaksut sekä lapsiparkojen joululahjat, mikäli kaljan juonniltansa niihin rahaa jää.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tiedätkö mitä? Vastustajat tienaavat kuussa keskimäärin enemmän kuin mitä keskimääräisellä verkostomarkkinoinnin harjoittajalla on liikevaihtoa koko vuoden aikana. Harmittaako?
Ja mitaan ette voi...
... osuit nappiin (ainakin verkostopellet ovat niin väittäneet, joten pakkohan se on uskoa).
Olen siis pers´aukinen vastustaja, joten tuloni ovat siis kaikkien tiedossa. Toi työmarkkinatuki ei ole kummonenkaan, mutta sossusta kuppaan sitten tähän laajakaistaan lisää. Tarttee olla nopeat yhteydet, joten tästäkin yhteydestä operaattorille sossu maksaa 108 euroa aina parin kuukauden välein. Jos sossu ei maksais, niin vetoisin siihen, että kohta mä oon syrjäytyny ja mun karvapersepojat saisvatten kärsiä köyhyydestä ja vanhempiensa pers´aukisuudesta lopun elämänsä, joten niistä tulisi samanlaisia luusereita, kuin minä.
Eli vaikka KELA:lta toimeentuloni kössinkin ja sossusta kuppaan aina pikkasen lisää (enkä niin pikkasenkaan, koska aina joka kuun ekana päivänä olen Ruotsin sossussa ja pari päivää myöhemmin Suomen sossussa valittamassa, riippuu vähän autolauttojen kulkuajoista). Huomaatko tupalasin tuloni. Todista nyt sitten, että päihität verkostomarkkinoinnilla mun yhteiskunnalta saamani tuet.
Äkkiä vaan documentteja kehiin verkostomarkkinointituloistasi. Jos et pysty, niin olet tyhjänpäiväinen luuseri-häviäjä-suunsoittaja ja ansaitset kusetuksellasi vielä vähemmän, kuin minä.
Ja mitaan ette voi...
Verkostomarkkinointiin en ole laittanut senttiäkään. Vastustamisesta ei ole tullut kuin ravent kuluja.
Olen ihan tyytyväinen...
Ja Mitaan Ette Voi.....
sinulle riittää, minä taas perinteisellä hieman vähemmän kuin sinä mutta pelkästään rehellisellä verkostom. enemmän kuin sinä. Ja mitään et voi paitsi vastustaa.
Kuinka toimit silloin? Katoatko nimimerkkeinesi ja höpöpuheinesi? Ei tuollaisella kirjoittelulla ole mitään painoarvoa. Kerro mitä VM ää teet.
sitä parasta ja vanhinta, luuletkos että sinun kirjoittelullasi on jotain painoarvoa ja kerro mitä vm itse teit kun olet noin katkeroitunut.
Verkostomarkkinoinnin vastustamista. Mistä päättelet minun olevan katkera? Olet vain yksi huutelija joka ei edes kehtaa tunnustaa mihin viritykseen on sotkeentunut...
Joo määkin oon voittanut lotossa 4 kertaa päävoiton...ja vielä peräkkäin...joo joo ihan totta...
Heipä hei kaikki vastustajat ja kannattajat.
Mietin tuossa itsekseni, että mikä siinä on, että vm-yrityksillä on suomessa niin huono maine. Lähinnä kait se johtuu onnettomista yrityksistä ja niitten huonoista tuotteista yhdistettynä huonoon palkkiojärjestelmään.
Osassa suomen kamarallakin olevista vm-yrityksistä ei voi tarjota kannattavaa liiketoimintaa vaikka olisit itse kuinka innokas tuotetta ja liiketoimintaa promotoimaan. Yhtälö on vaan kertakaikkiaan mahdoton, jos yrityksessä ei tekniikka pelaa. Kyllä siinä sitten hyytyy isompikin tekijä.
Tutustuin ihan mielenkiinnosta tuossa taannoin PartyLiten kynttiläbisneksen saloihin. Homma oli yksinkertaista, sekä tuottavaa. Ilman mitään salakähmäisiä virityksiä, ilman poliisin tutkintoja, ilman vihaisia entisiä, v******neita edustajia. Olen lisäksi tavannut pari suomessa uuden noni-yrityksen edustajaa. On ilo katsoa heidän työskentelyään, kun yrityksen puolelta homma on hoidossa.
Olen jo ilmeisesti sanonut moneen kertaan jankuttamiseen asti, että älkää hyvät ihmiset lähtekö mukaan mihin tahansa viritykseen.
Move/S2E/MikäLieneeNykyäänTaas on mainio esimerkki huonosti hoidetusta hommasta yrityksen puolelta. Olen tavannut muutaman Moven edustajan, jotka sanoivat, että ei kertakaikkiaan tätä hommaa saa tehtyä kannattavaksi, vaikka kuinka olisi kiltti ja ahkera muurahainen. Niin... Yritys on vaan väärä näidenkin henkilöiden kohdalla.
Mikäs minä tietysti olen toisten liiketoimintaa arvioimaan. saattaahan se olla, että joku tekee movellakin isot rahat, lähinnä puhun tässäkin viestissä moven edustajista yleensä.
Montako viikkokaton (2100 euroa) tienaavaa edustajaa suomesta löytyy nyt kun move täyttää vuoden?? Paperilla kun kuulosti, että helposti niin suuri organisaatio tiimin loistavalla tuella rakennetaan. Aivan absurdia oli ainakin se liiketoimintaesittely joka minulle pidettiin muutama kuukausi sitten. Hälytyskellot pitäisi soida jokaisella, kun liian helppoa rahaa lupaillaan.
usko helppoon rahaan.
Mutta kun rakennan kaksi vuotta Moven kanta-asiakasverkostoa, luulisin saavani kohtuulliset tulot. En ole lähtenyt tekemään puolessa vuodessa huipputuloja, vaan pitkäjänteiseti ja järjestelmällisesti.
Ihmisellä on työaikaa yleensä lähes 40 vuotta. Jos siitä käyttää kaksi- kolme vuotta rakentaakseen hyvät tulot itselle, ei se ole pitkä aika. Move on vuoden nanha yritys, miksi siis pitäisi nyt olla jo satoja paljon tienaavia? Ei pitäisikään olla, eikä pidä olla, oikeastaan ei saakaan olla. Suurin osa Moven edustajista on ollut tekemässä alle kolme kuukautta.
VM-skeidassa kaikki tapahtuu aina tulevaisuudessa.
Kahden vuoden päästä pääsee suuriin tuloihin.
Voit toistaa tämän aina kun joku kysyy tuntipalkkaasi.
Eikös se ole sitä mitä nämä naishenkilöt kauppaavat noissa kadunkulmissa?
Eikös senkin palvelun osto kriminalisoida lähitulevaisuudessa? Movessa on samoja piirteitä, kuin tuossakin, ostetaan 999€ "ystäviä".
Suurin osahan ei tästä touhusta saa kuin näitä uusia tosi ystäviä jotka kärkkyvät ystäviensä ja tuttujensa rahoja...
mikä on maailman vanhin vm yritys ?????
mikä se vanhin yritys on ? Ota selvää asiantuntija ja tutki myös miksi se on niin vanha yritys ?
ole kuitenkin niin ettei monitasoisella verkostomarkkinoinnilla ole mitään mahdollisuuksia taistella hinta/laatusuhteissa nykyisten verkkokauppojen/kivijalkakauppojen kanssa.
kivijalkakaupoissa etuna valtavat/erittäin tehokkaat logistiikkaketjut ja niissä volyymien kautta logistiikan edullisuus.
verkkokaupoissa (ei monitasoroskaa)taas tuotteiden edullisuus perustuu pieniin katteisiin ja lähes olemattomiin kuluihin.
nyt kun päästään monitasomarkkinointiin niin siihen ei jää kuin pienillä volyymeilla pelattava ylihintainen tuote,valtavine logistiikkakuluineen(ylälinjan ruokkiminen)
että semmoista