http://www.adressit.com/kebazz sinne kaikki allekirjoittamaan adressi niin katsotaan saadaanko mitää aikaan
adressi bensiinin korkeaa hintaa vastaan
7
200
Vastaukset
- hinta vielä
mitään, auton omistamiskulut pitäisi saada alas. On helppo säädellä bensankulutusta, kun ei vaan ajele. Millä vältät käyttömaksun ja vakuutukset, pelkka pakollinen liikennevakuutus ja käyttömaksu yli 600€/vuosi. Autoni arvo ehkä 200€ revi siitä ???
- Kestokulutushyödyke
Mitäpä jos joku hutilo sattuu törmäämään Ladallaan uuteen ökymersuun? silloin 500e on halpa hinta, varsinkin kun ei ole bonuksia.
Mutta jos käyttömaksut kokonaan ja polttoaineverotuskin osittain siirrettäisiin uusien autojen verotukseen, niin silloin olisi vähemmän ökymersuja ja vakuutuksienkin hintaa voitaisiin jonkinverran laskea. Myös autojen arvo säilyisi paremmin. - bensalla?
Jos joku oikeesti olis köyhä ei sitä plajo bensan hinta kiinnostas, enempi herneiden, maidon ja ruisjauhon hinta. Että silleen.
Plus, että katsastamaan joutuu ja tietyn vuosimallin jälkeen vielä pääsääntöisesti kahteen otteeseen, vaikka vikaakaan ei välttämättä olennaisesti olisi.
Muutaman satasen auton, kun omaa niin hiukka on päin helvettiä jokin, jos maksut kaikenlaisista vastaavat vuoden aikana nippua autoja.
Omistaminenhan on kirjoittamattomasti rikollista eräiden valtion tahojen mielestä.
- tuhlaa niin perkeleesti
MITEN MATKUSTAN ILMAISEKSI ITSE VALTION VERONMAKSAJIEN LASKUUN, RYHDYN KOMMUNISTIKSI TAI FEMINISTIKSI JA ANNAN PALAA:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000127&posting=22000000016731130
Ruotsalainen feministi, miesvastainen rasisti entinen vasemmistoliitto kommunistien VPK:n puheenjohtaja Gudrun Schyman on käyttänyt vajaa 60 000 euroa veronmaksajien rahoja matkaillakseen.
Schyman joutui eroamaan tehtyään veropetoksen ja on sen jälkeen perustanut rasistisen feministipuolueen, jota on käynyt mainostamassa "kansanedustajana", eli tehnyt virkamatkoja puolueen mainostamiseksi.
60 000 euroa on noin professorin vuosipalkka Suomessa.
http://svt.se/svt/jsp/Crosslink.jsp?d=37092&a=599491
Gudrun Schyman har som politisk vilde rest för nästan 600.000 kr av riksdagens pengar för att till stor del kampanja för nya partiet Feministiskt initiativ. Det avslöjar Rapport. - turhajoukolta autot pois
Kun erilaiset sossusta elävät muslimit ja mustalaiset ostelevat halpoja autoja ja ajaa posottavat maailma tietenkin tuhoutuu.
Ne eivät tuota mitään, rakenna, keksi autoja jalosta polttoainetta tai muuta, paitsi sikiävät ja soittavat suutaan. - Pirjok.
Liikenne on lisääntynyt jo muutoinkin liikaa ja se saastuttaa ilmaa, tunkeutuen asuntoon, joten bensiinin hinta on ainut keino hillitä näitä saasteiden lisääntymisiä.
Meikäläinen pärjää ilman autoakin joten muidenkin on pärjättävä. Sitäpaitsi - elämä tuntuu elää paljon mielekkäämmältä ilman autoa. Onhan minullakin ollut aina välillä muutama auto,joten tiedän mistä kirjoitan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan1813129Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos611959Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651573Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt291550- 931260
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221215Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa49983Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva5932Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan187922Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties61917