adressi bensiinin korkeaa hintaa vastaan

http://www.adressit.com/kebazz sinne kaikki allekirjoittamaan adressi niin katsotaan saadaanko mitää aikaan
7212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mitään, auton omistamiskulut pitäisi saada alas. On helppo säädellä bensankulutusta, kun ei vaan ajele. Millä vältät käyttömaksun ja vakuutukset, pelkka pakollinen liikennevakuutus ja käyttömaksu yli 600€/vuosi. Autoni arvo ehkä 200€ revi siitä ???

Äänestä
  • Mitäpä jos joku hutilo sattuu törmäämään Ladallaan uuteen ökymersuun? silloin 500e on halpa hinta, varsinkin kun ei ole bonuksia.

    Mutta jos käyttömaksut kokonaan ja polttoaineverotuskin osittain siirrettäisiin uusien autojen verotukseen, niin silloin olisi vähemmän ökymersuja ja vakuutuksienkin hintaa voitaisiin jonkinverran laskea. Myös autojen arvo säilyisi paremmin.

    Äänestä

  • Jos joku oikeesti olis köyhä ei sitä plajo bensan hinta kiinnostas, enempi herneiden, maidon ja ruisjauhon hinta. Että silleen.

    Äänestä

  • Plus, että katsastamaan joutuu ja tietyn vuosimallin jälkeen vielä pääsääntöisesti kahteen otteeseen, vaikka vikaakaan ei välttämättä olennaisesti olisi.

    Muutaman satasen auton, kun omaa niin hiukka on päin helvettiä jokin, jos maksut kaikenlaisista vastaavat vuoden aikana nippua autoja.

    Omistaminenhan on kirjoittamattomasti rikollista eräiden valtion tahojen mielestä.

    Äänestä

MITEN MATKUSTAN ILMAISEKSI ITSE VALTION VERONMAKSAJIEN LASKUUN, RYHDYN KOMMUNISTIKSI TAI FEMINISTIKSI JA ANNAN PALAA:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000127&posting=22000000016731130

Ruotsalainen feministi, miesvastainen rasisti entinen vasemmistoliitto kommunistien VPK:n puheenjohtaja Gudrun Schyman on käyttänyt vajaa 60 000 euroa veronmaksajien rahoja matkaillakseen.

Schyman joutui eroamaan tehtyään veropetoksen ja on sen jälkeen perustanut rasistisen feministipuolueen, jota on käynyt mainostamassa "kansanedustajana", eli tehnyt virkamatkoja puolueen mainostamiseksi.

60 000 euroa on noin professorin vuosipalkka Suomessa.

http://svt.se/svt/jsp/Crosslink.jsp?d=37092&a=599491

Gudrun Schyman har som politisk vilde rest för nästan 600.000 kr av riksdagens pengar för att till stor del kampanja för nya partiet Feministiskt initiativ. Det avslöjar Rapport.

Äänestä

Kun erilaiset sossusta elävät muslimit ja mustalaiset ostelevat halpoja autoja ja ajaa posottavat maailma tietenkin tuhoutuu.

Ne eivät tuota mitään, rakenna, keksi autoja jalosta polttoainetta tai muuta, paitsi sikiävät ja soittavat suutaan.

Äänestä

Liikenne on lisääntynyt jo muutoinkin liikaa ja se saastuttaa ilmaa, tunkeutuen asuntoon, joten bensiinin hinta on ainut keino hillitä näitä saasteiden lisääntymisiä.
Meikäläinen pärjää ilman autoakin joten muidenkin on pärjättävä. Sitäpaitsi - elämä tuntuu elää paljon mielekkäämmältä ilman autoa. Onhan minullakin ollut aina välillä muutama auto,joten tiedän mistä kirjoitan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kebaz kirjoitti:

http://www.adressit.com/kebazz sinne kaikki allekirjoittamaan adressi niin katsotaan saadaanko mitää aikaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu