Mulla on jo parin viikon ajan asustanut hämähäkki vessassa. Sellanen jolla on puolisen senttiä pitkä ruumis ja kolmisen senttiä pitkät jalat. En ole raaskinnut tappaa sitä ja nykyään se tuntuu jo lähes lemmikiltä, joten sille pitäisi keksiä nimi. Ehdottakaapas jotain hyviä nimiä. Jostain pitäisi myös saada kärpäsiä ettei se kuole nälkään ;)
Mikä hämähäkille nimeksi?
8
1987
Vastaukset
- kaiutin
liiskaa, se, inhottava, elukka, hämähäkeissä, on, bakteereja, hyi, saatana
- ei hämisten ystävä
Niissä muka on ? Siis eihän ne mitään paskaa syö, kärpäset leivttää bakteereja, mutten eläissäni ole kuullut että hämhäkit/lukit mitään pöpöjä levittelis, harvoinhan ne ihmisä pureekaan. Mutta olisko nimeksi lyhyt ja ytimekäs Hämis.
- kake
Hämyt on upeita ja hurmaavia. Nimiehdotuxia: Hämy Hese Söde Namu Tuju Häde Kämy
Kerro terveisiä sille multa. - Ninni.
tai Armando.
Itsellä asui kanssa 2 centtinen hämähäkki koko viime kesän kylpyhuoneen katonrajassa. Kunnes kyllästyin siihen ja suihkutin sen viemäriin. Kömpi muuten ylös sieltä, silloin säikähdin. Suihkutin uudestaan ja lopulta se katos lopullisesti. - sande!
hämähäkille voi antaa nimeksi vaikka pena koska se ei itse tiedä eikä ymmärra siitä mitään. hämähäkeillä on niin pienet aivot että se ei edes tiedä minne on menossa. minusta hämähäkit ovat petoja koska ne syövät minun rakastamiani hyönteisiä.
- kaké
..hämähäkeillä on niin pienet aivot että se ei edes tiedä minne on menossa...
Niinpäniinpäniin. Hämisten vaistoreaktiot ovat aivan hämmentävän upeita, esim kun riippuhämis täristää ylälankoihin tarttunutta hyönteistä putoamaan verkkoon, tai riippuhämis kipaisee verkon yläpinnalle hakemaan ruokansa talteen. - Tella
Sori vaan, mutta on todettu, että hämähäkeillä on jonkinlainen muisti.
- örde
Tella kirjoitti:
Sori vaan, mutta on todettu, että hämähäkeillä on jonkinlainen muisti.
Kesällä ulkona hämähäkkien puuhia seuratessani olen tullut samaan päätelmään: Hämähäkeillä on jonkunlainen muisti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427065
- 323968
- 473401
- 412968
- 172746
- 372238
- 162206
- 412173
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472127- 402088