Pääseekö jälleenmyyjäksi jos luottotiedot on menny yms.? Yleensäkkään mihinkään firmaan, nimeä en kehtaa sanoa. Takistetaanko sitä?
Luottotiedoton
idioottti
121557
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kunhan vain muistat lappaa rahaa yritykselle ja ylälinjalle, kaikki on hyvin! Ei siihen luottotietoja tarvita.
Mihin tarvitsisit luottotietoja, sinähän siinä verkostopyramidissa maksumies olet.
Jos meinaat luotolla rahoittaa tulevan rikastumisesi, niin siihen voi vaan todeta, että voi voi.
..kysyjälle, sori mursis !
jotta haista perse hurmis
Aika hyvin sanottu!
Itse olen Silkkipainoalan yrittäjä!Luottotiedot meni 90-luvulla.Sen jälkeen ei ole ollut asiaa pankkeihin, liisink-laitoksiin, autokauppaan jne!
MUTTA! On se hienoo, että on täällainen MOVE! Ainoa joka vielä luottaa minnuun.Ihan rupee leuka väpättämään ja itkukin meinaa lirahtaa!!!
t.Make
Kun nämä muut vastaukset ovat tässä täysin höpöhöpöä, niin täytyy antaa yksi asiallinenkin vastaus.
Verkostomarkkinointiyritykset pyrkivät minimoimaan luottotappiot. Siksi maksaminen tapahtuu luottokortilla ja jos sitä ei ole, niin on maksettava ensin ja sitten vasta tuote lähtee.
Luottotietoja ei siis tarvita, kun mitään luottoa ei anneta.
Luottotiedottomuus ei siis estä verkostomarkkinointia, niin kuin se estäisi lähes kaiken muun liiketoiminnan.
Olli
kunhan aloituspaketin (sisältää aloitusmaksun) saat maksettua!
Onnea uralle :)
...saadakseen omat tavaransa, luotottaako ylälinja alalinjaa ?
Jos taas tämä verkoston edustaja hankkii itse tuotteet, on mahdollista varmaan maksaa käteisellä; luottokorttiahan ei luottohäiriöiselle myönnetä
Tervetuloa alalle!!
Ota oppia niin paljon kuin suinkin kerkeät. Toivottavasti ymmärrät että mitään taloudellisesti suurta ei tapahdu vähään aikaan mutta kun olet sinnikäs niin varmasti toimii.
Pientä mielenkiintoa ja asioiden puntaroimista kannattaa oikeasti tehdä ennen kuin liityt mihinkään yhtiöön. Jatkosi kannalta sillä on suuri merkitys.
Go for it!! Mitään et menetä.
harvemmin ylälinja luotottaa mitään. Rahaa siis pitää olla tilillä niin paljon, että pystyy tuotteet ostamaan.
Nykyään verkostomarkkinoinnissa ei tarvita varastoa ja kaikki hankkivat itse tuotteensa ja maksavat ne ja firma maksaa provisioita ylälinjalle.
Tarvitsee kuitenkin rahat aloitusmaksuun ja pysyäkseen aktiivisena pitää pystyä ostamaan jokin määrä kuukaudessa.
Olli
"Go for it!! Mitään et menetä. "
Hevonpaskaa.
En ole itse ryhtynyt mihinkään markkinointiin/alihankintaan vaan eräs tuttavani joka on aikamoisissa rahavaikeuksissa, luottotiedot menny vaikka kuinka monesti ja suurempiakin huolia sillä saralla. Elää tällä hetkellä "yhteiskunnan" varoilla. Ajattelin vain että mitenköhän joku firma kehtaa antaa tuotteitaan myytäväksi tälläisen kautta. Tämä ihminen on ennekin retkahdellut näihin, tämä on varmaan jo noin kymmenes yritys. Kaikki eri bisneksiä aina. Ostetaan aloituspaketti ja siihenpä se jääkin. Ihmekkös jos raha-asiat jokseenkin päin berberiä.
Ja eikös tälläisen rehellisen duunarin pitäisi ilmoittaa nämä hirmuiset hankkeensa tuonne kelaan ettei vaan vahingossakaan saisi sieltä päin yhtään ylimääräistä?