Ymmärtääkseni Stubb on kokoomuksen homoasioiden erikoistuntija. Odottaisin nyt Stubbilta analyyttistä tilannearviota.
Kunniallisena heterona, kansalaisena ja veronmaksajana minua huolestuttaa suuresti tämä viime aikoina homojen ympärillä vellova rikollisuus, väkivalta ja murhat?
Pyrkiikö Stubb homo-toiminnallaan edistämään vai vähentämään turvattomuutta yhteiskunnassa?
Kunniallisena heterona, kansalaisena ja veronmaksajana minua huolestuttaa suuresti tämä viime aikoina homojen ympärillä vellova rikollisuus, väkivalta ja murhat?
Pyrkiikö Stubb homo-toiminnallaan edistämään vai vähentämään turvattomuutta yhteiskunnassa?
Vastaukset 9
Vanhimmat
lainaus:
Europarlamentaarikko Alexander Stubb (kok) valittiin tänään Strasbourgissa Euroopan parlamentin seksuaalivähemmistöjen oikeuksia puolustavan ryhmän varapuheenjohtajaksi. Puheenjohtajana jatkaa brittiedustaja Michael Cashman (PSE).
Ryhmä koostuu eri puolueryhmien edustajista. Ryhmän tavoitteena on puolustaa seksuaalista tasa-arvoa ja edistää suvaitsevaisuutta. Se toimii yhteistyössä ILGA-Europen (www.ilga-europe.org) kanssa.
Stubbin valintaa ehdottanut Kokoomuksen europarlamenttiryhmän puheenjohtaja Piia-Noora Kauppi oli iloinen siitä, että Kokoomus saa ensimmäistä kertaa oman edustajansa tämän tärkeän ryhmän johtajistoon.
Stubb kertoi ottavansa innolla vastaan uuden tehtävän, jossa saa mahdollisuuden edistää seksuaalista tasa-arvoa ja taistella syrjintää vastaan EU-tasolla.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000427&posting=22000000015650989
Mutta piireissä tiedetään kyllä hänen taipumukset.
...heti alkuunsa
Me elämme oikeusvaltiossa eikä meillä ole torituomioistunta.
..Sain kun rangaistuksen, vaikkei muistanut autossa olleensa... neljä kuukautta ja muutaman kuukauden palkka.. Neuvostoliitossa olisivat vaienneet asiasta...
Meillä toimii riippumaton tuomioistuinlaitos, kaikkine luotettavine tutkimusjärjestelmineen.
Ympärillä kieppuvaa piskilaumaa ei tarvita.
..Rajalan auton ympärillä ollut koiralauma??
Mutta Rajala ei varmaan muistanut niitäkään...
Oli kyllä epäillyt vaimonsa ajaneen.. Mutta ei muistanyt, että vaimokaan ei ollut autossa...
Mutta hyvän tuomion räppäsivät - meillä on hyvä oikeusjärjestelmä... Rattijuoppodessakin maailmanmestaritasolla...
koettuun turvattomuuteen.
höpö höpö....
ei ne isot maat niitä papereita lue sen jälkeen kun ne tekee keskenään kauppoja.
Sanahelinää....
Niin meni Rippentropin ja Stalin kabinettikeskusteluissa muutama maa jakoon...
Ei NATO ole mikään ratkaisu PAHVI!!!
Päinvastoin se tuo uusia ongelmia...
http://fi.wikipedia.org/wiki/Luxemburg