hommatkaa itsellenne elämä

ja lopettakaa ladan mollaaminen,tai voisittehan siirtyä jollekin muulle palstalle
11546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ovatko ladistit muuttuneet yhtä herkiksi kritiikille kuin ovat Toyotistit. Toyota-palstalla näkee vain automerkin erinomaisuuden ylistystä. Jos joku esim. kysyy oman autonsa aidosta (siis Toyotan) viasta, vastauksena tulee, että eipäs provoilla, ei Toyotassa voi olla vikoja. Näkee, että tojo-miehet ovat tuohtuneita moisesta häpeästä. Kai ladistit ovat sentään toista maata, heinh-5r?

Äänestä
  • "Kai ladistit ovat sentään toista maata, heinh-5r?"
    Moni muukin voi vastata tov. Matsin kysymykseen myöntävästi.

    Lada-miehet ja -naisethan eivät täällä ylistä ajokkiaan. He vain toteavat, että se on riittävän hyvä ajopeli.

    Ajokin vioista he taas eivät kerro. Miksi kertoisivatkaan, kun niitä ei ole.

    Äänestä

  • tov.wiljami kirjoitti:

    "Kai ladistit ovat sentään toista maata, heinh-5r?"
    Moni muukin voi vastata tov. Matsin kysymykseen myöntävästi.

    Lada-miehet ja -naisethan eivät täällä ylistä ajokkiaan. He vain toteavat, että se on riittävän hyvä ajopeli.

    Ajokin vioista he taas eivät kerro. Miksi kertoisivatkaan, kun niitä ei ole.

    Toveri wiljami. Älä anna väärää todistusta automerkistäsi, koska oikeasti joutuisit syömään sanasi, jos rupeamme tutkimaan vaikkapa oman autosi vikahistoriaa.

    Äänestä

Unesta heinh-5r. Itsesensuurin aika loppui jo parikymmentä vuotta sitten. Nyt voi kertoa totuuden itäisen naapurin asioista ja tavaroista.
Elämä alkaa totuuden tunnustamisesta, eikä sensuurista.

Äänestä
  • jos olos siitä helpottaa

    Äänestä

  • heinh-5r kirjoitti:

    jos olos siitä helpottaa

    Ehkäpä itsellesikin tekisi hyvää purkaa vähän paineita?

    Äänestä

  • heinh-5r kirjoitti:

    jos olos siitä helpottaa

    Heinh-5r:ää noin kauheasti tosiasioiden esiintuominen. Älä välitä, ei se kirpaise kuin kerran kun siirryt Ladasta kunnon autoon. Eikä tarvitse vaihtaa edes liikettä.

    Äänestä

Näytä, hyvä mies, edes yksi kirjoitus tältä ladapalstalta, jossa ladaa mollataan. Äläkä vaahtoa ennenkuin todistusaineisto on pöydässä kaikkien nähtävillä?

Äänestä
  • mollaaja

    Äänestä

  • heinh-5r kirjoitti:

    mollaaja

    Naisihmisenä huolettaa tuo tosikkoutesi. Ota ilo irti elämästä, autoilua ei saa ottaa turhan vakavasti. Hanki vaikka uusi harrastus tai uusia ihmissuhteita. Elämä voittaa vaikka olisikin paha olo!

    Äänestä

Pitäisikö siis Ladaa kritisoida vaikkapa Toyota-palstalla?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heinh-5r kirjoitti:

ja lopettakaa ladan mollaaminen,tai voisittehan siirtyä jollekin muulle palstalle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu