Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Pussit karvattomiksi...

...mutta miten. Itselläni roikkuu pusseissa sen verran "löysää lihaa", että partakoneella ajo tuntuu lähinnä uhkapeliltä ja olo on kuin oltaisiin kastraatiota tekemässä. Loppuu siis rohkeus tuon höylän käyttöön.

Yksi keino on tietysti pitää pussit piukeina ja esim lorottaa kylmää vettä palleille, mutta ei tunnu keinona mukavalta. Tuolla keinoin ne kuitenkin saisi pysymään "tykissä" kunnossa höyläämisen ajan.

Toinen vaihtoehto lienee esim Veet. Millaisia kokemuksia kyseisestä aineesta on ja vaatiiko varovaisuutta?

Kiitos vastauksista!
72709
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

olen nyppinyt pallini, välilihan peniksen tyven joitakin kertoja. nipistelyyn tottuu. pallien karvankasvu selvästi vähentynyt.

Äänestä

kun olet kiihottuneena...siis mela pystyssä niin pussitkin on kiinteänä...näin ainakin itse teen partahöylällä.

Äänestä
  • Jassoo, tää pallien ajeluhömpötys on siis runkkausta? Niinpä niin..

    Äänestä

Itse ajelen ne ainakin höylällä, eikä ole kyllä mitään haavoja tullut. Kunhan vaan varovasti ajelee kevyellä otteella. Itseasiassa tuntuu, että muualle tulee haavoja herkemmin. Ja sitä nahkaa voi siloittaa/vetää kireämmälle ihan käsin.

Äänestä
  • Juuri eilen vedin Veetillä puhtaaks. Käytä putkilossa myytävää sensitive -laatua; ei suuremmin ärsytä. Leikkaa ekaks saksilla karvat lyhyiksi, sitten Veetiä päälle paksuhko kerros. Anna vaikuttaa 5-10 minsaa ja kaavi pois paketissa olevalla kaapimella. Pese miedolla pesuaineella. Muuten meni hyvin, persreiän ympärille tuli pieniä haavaumia vessapaperin käytön yhteydessä.
    Terveisin Heppi Hoo

    Äänestä

ITSELLÄNI ON MYÖS NORMAALIA ISOMMAT PUSSIT ELI LÖYSÄÄ TAVARAA RIITTÄÄ MYÖS. OJAN GILLETTE 3 MACH KONEELLA JA PARTAVAAHDON KANSSA. TULOS TULEE HYVÄ KUN EI PIDÄ KIIRETTÄ. OVAT MUUTEN KOMEAT PALJAANA

Äänestä
  • itse suosittelen trimmeriä.jonka etuharukan piikit on tylsitetty.
    ei tarvi mitään muuta läträämistä..ja se veet kemikaali haisee kullilla kun kuollu apina käytön aikana/ jälkeen.
    miks kysyjille..koska ajellut pallit tuntuvat paremilta kun nainen ottaa suihin..ja sama toisin päin kanssa, kielen lipasui/huulet ei tunnu niin hyvältä Puskassa.

    ps. no fuckin razor to dearest

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heppinen kirjoitti:

...mutta miten. Itselläni roikkuu pusseissa sen verran "löysää lihaa", että partakoneella ajo tuntuu lähinnä uhkapeliltä ja olo on kuin oltaisiin kastraatiota tekemässä. Loppuu siis rohkeus tuon höylän käyttöön.

Yksi keino on tietysti pitää pussit piukeina ja esim lorottaa kylmää vettä palleille, mutta ei tunnu keinona mukavalta. Tuolla keinoin ne kuitenkin saisi pysymään "tykissä" kunnossa höyläämisen ajan.

Toinen vaihtoehto lienee esim Veet. Millaisia kokemuksia kyseisestä aineesta on ja vaatiiko varovaisuutta?

Kiitos vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu