Kun en ehtinyt ennen luukun sulkeutumista vastata mitä mielenkiintoisempaan Jaban avaukseen, täytyy yrittää vastata jälkijunassa.
Suhtaudun Kerikseen luonnollisesti ihaillen. Palstalla esiintyy muitakin kepuleita, jotka ovat hyvää mainosta puolueelleen, mutta Keris on siinä suhteessa yliveto. Olen kuullut, että Hollannissa huumausainevalistuksen yhtenä osana on antaa rappionarkomaanien näkyä katukuvassa. That´s the point.
Imitointi on sananvallan sotaa sellaista kohtaan, joka itsekin käyttää kaikkia keinoja mitään kaihtamatta. Sitä saa mitä tilaa.
Keristä ei saa bannata. Sehän on sama kuin asettaisi mainoskiellon kepulaisuudelle. Oikeaa tietoa peruskannattajista pitää levittää ja Keris on siinä ykköstuotteita.
Suhtaudun Kerikseen luonnollisesti ihaillen. Palstalla esiintyy muitakin kepuleita, jotka ovat hyvää mainosta puolueelleen, mutta Keris on siinä suhteessa yliveto. Olen kuullut, että Hollannissa huumausainevalistuksen yhtenä osana on antaa rappionarkomaanien näkyä katukuvassa. That´s the point.
Imitointi on sananvallan sotaa sellaista kohtaan, joka itsekin käyttää kaikkia keinoja mitään kaihtamatta. Sitä saa mitä tilaa.
Keristä ei saa bannata. Sehän on sama kuin asettaisi mainoskiellon kepulaisuudelle. Oikeaa tietoa peruskannattajista pitää levittää ja Keris on siinä ykköstuotteita.
Vastaukset 16
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000105&posting=22000000016811672
Tuossa varaluukku. ;-)
En kysellyt keriksen bannauksesta, kosk ei häntä minustakaan bannata tarvii; riittää, kun törkyisimmät ja palstan aihepiirin ulkopuolella olevat avaukset, ja pelkästään toisiin kirjoittajiin kohdistuvat paskalinkoilut poistetaan. Eikä tämä mielipide koske erikseen keristä, vaan sama söääntö pätee muihinkin.
Avauksellani pyrin kuitenkin vain tsekkaamaan, mitä mieltä muut ovat siitä harrastuksesta, että ilmeisesti yksi ja sama henkilö rekisteröi itselleen lukuisia keriksen nickiä imitoivia nickejä, joiden avulla hän pelkästään kommentoi keristä pyrkien provosoimaan kekustelua keriksestä.
Itse pidän sitä aika outona ja niin myös seriffi, koska kaikki noiden imitaatio-nickien avaukset ovat kadonneet.
Nosto alempaa
"Tekeytyy väsyneeksi...
Kirjoittanut: kylläpä ramasee 30.5.2006 klo 16.30
.. ja valittaa sitten, ettei hän jaksa vastata...
Että semmoinen paskahousu tämä meidän surullisen kuuluisa Jaba.
Mutta viimeistään ylihuomenna hän palaa saman asian(Stubin) pariin innokkaasti kuin tätä keskustelua ei olisi käytykään.
Jaba on ihastunut samalla tavalla omasta nokkeluudestaan, kuin hameeseen pukeutunut kyykkypissalla oleva akkamainen mies.
Se on sitä "hienoa" mainosmiehen harrastamaa Stubbailua.
http://kodu.neti.ee/~nedi/babka/
http://redwing.hutman.net/~mreed/warriorshtm/compost.htm
Tältäkin tyypiltä aitoa kerismäistä tavaraa tulee sieltä kompostista. Molemmat sopivat keriskuvaani!
Se linkki oli hyvä, jossa animaatiohemmo takoi itsensä verille sen näppiksensä kanssa.
Joskus sekin oli täällä ja keris alkoi mäkättämään pelkästä linkistä.
Kai se tunnisti siitä itsensä.
-"Keristä ei saa bannata. Sehän on sama kuin asettaisi mainoskiellon kepulaisuudelle. Oikeaa tietoa peruskannattajista pitää levittää ja Keris on siinä ykköstuotteita."
Samaa voisi sanoa avaajasta sirppiliiterin perusjätkänä. Maalaat "ulosteillasi" näillä vierailla veräjillä( sossusaittikin on olemassa) oikeaa ja ajankohtaista kuvaa sossupuolueen mädännäisyyden asteesta.
Ilmeisesti et ole sossupuolueen kannattaja, joten luulisi, että olet vain tyytyväinen, jos mielestäsi MPP mustaa sitä aatetta, jota sinä et kannata?
..,"joten luulisi, että olet vain tyytyväinen,"
Olet ehkä oikeassa, vaikka luulottelu ei useinkaan ole tiedon väärti.
...
Jepuliste jees, naulankantaan !!
...
mikä on kantasi siihen, että bannauksen kohteeksi (jo ties monettako kertaa) joutuu vain ja ainoastaan kerikselle samalla mitalla takaisin antava?
Kokemusta on ja nytkin on bannaus päällä.
Jos sä oot sellanen surullisen hahmon ritari?
HPK:n matseissa, mutta surullisen hahmon ritaria minusta ei saa mitenkään. Kunhan vaan ihmettelen tuota ylläpidon logiikkaa tai paremminkin sen puuttumista.
Sheriffikin tekee juuri päinvastoin kuin mitä itse julkisesti opettaa.
Mutta kaiken kaikkiaan keriksen palstoilla olemisen voi selittää vain ja ainoastaan ylläpidon kieroutuneella huumorintajulla. Hde taitavat vain vittuilla kaikille tavallisille kirjoitajille antamalla tuon keriksen huseerata täällä ihan rajattomasti.
...tuo Keriksen saitilla olo: "to be, or not to be", sanoisi Shakespeare.
Toisaalta asia on juuri noin kuin sanot, ja olet sanonut joskus ennenkin jopa vielä "herkullisemmin", mutta toisaalta asia on myös siten, kuin minä totean vastineessani Jaballe:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000105&posting=22000000016822495
Mutta jos minä olisin herra Eniro, sanoisin Kerikselle kuten Korpela "Tuntemattomassa" sille hänen hevoskärryihinsä pyrkineelle lotalle. "Ei tässä ole ennenkään paskaa kärrätty pyhäpäivänä. Kyllä jämptti on niin, -tana".
Mitä se Kapteeni Korhonen sitten sanoisi, jos kapteeni Lammio tulisi kysymään, mitä se kapteeni Korhonen sanoi kerikselle ja kaivelisi samalla pistoolikoteloaan?