HARKITSEN OIKEUSTOIMIA

Olen kyllästynyt palstalla esiintyviin herjauksiin ja loukkauksiin. Harkitsen vakavasti oikeustoimia eräitä nimimerkkejä kohtaan. Vakavia asioita ei tule herjata, eikä ihmisiä tule loukata.

Toivon, että otatte edes opiksenne ja jatkossa kieli on asiallisempaa. Siihen auttaa varmasti muutama rangaistu ennakkotapaus. Olen jo ollut yhteydessä valvojiin ja ip-osoitteiden kauttahan nämä asiat alkavat purkautua.
14771
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Voi kauhistuksen kanahäkki!

Äänestä

mielipidesivut tulisi lailla kieltää.
Miksi muka pitäsi saada sanoa julkisesti mielipiteensä? Joku ottaa aina kuitenkin nokkiinsa.

Äänestä

"Olen jo ollut yhteydessä valvojiin ja ip-osoitteiden kauttahan nämä asiat alkavat purkautua." Ja potaskaa, sullahan ei tasan ole kanttia tulla esim. oikeuteen naama naamaa vasten, nauratttaa lähinnä porukkaa tuollaiset piipertäjien uhkailut...pui sinä siellä nyrkkiä pimeessä salaa vaan, hehheh.

Äänestä
  • ...asiantuntijat ovat jo asian kimpussa. Tiettävästi IP-osoitteita on seurattu aurinkokuntamme laitamille asti. Näyttää siltä, että biljoona ziljardia kaapattua tietomakonetta on valjastettu yksinomaan nimienkeruupuhiin ja paskanjauhamiseen.

    Koska se on täysin mahdollista (TM)

    Äänestä

  • 8(|) kirjoitti:

    ...asiantuntijat ovat jo asian kimpussa. Tiettävästi IP-osoitteita on seurattu aurinkokuntamme laitamille asti. Näyttää siltä, että biljoona ziljardia kaapattua tietomakonetta on valjastettu yksinomaan nimienkeruupuhiin ja paskanjauhamiseen.

    Koska se on täysin mahdollista (TM)

    Tietoniekka :-)...tässähän ihan menee mykäksi tuon kommentin suuresta viisaudesta...njäh.

    Äänestä

  • Mikä.. kirjoitti:

    Tietoniekka :-)...tässähän ihan menee mykäksi tuon kommentin suuresta viisaudesta...njäh.

    Ei tuo ollut olevinaankaan mitään terävää. Päinvastoin. Luepas Digitoday, niin huomaat, että siinä vaan mukailtiin Suomen johtavan tietoturvayrityksen asiantuntijan kommenttia.

    Äänestä

Kesseli

Äänestä

Minä olen ollut yhteydessä Bushiin, Putiniin ja paaviin. Kaikki olivat sitä mieltä, että Seiska on paska lehti, joka joutaa lopettaa.

Äänestä
  • Torpattiin 6-0 alta aikayksikön. Hävettääkö jo, mitä tuli naputeltua..Ai niin, pitää alkaa nyt pelkäämään jos tääkin vie mut raastupaan :-)

    Äänestä

asiaan :-)...Ei tosissaan, tuo sinun uhkailusi meni sinne naurettavan puolelle...mutta hyvä että huumoria löytyy.

Äänestä

;=)

Äänestä

Tästähän saadaan suurin mölyäjäporukka kerralla jäljitetyksi. Kenenkään ei tarvitse sietää asiattomia loukkauksia. On aika tehdä jotain sen eteen että tämä porsaanreikä saadaan korjatuksi. Asia on todellakin vakava.

Äänestä
  • AAAAPUa... pelko valtaa miälen...
    ei enää uskalla sanoa mitäään.
    tulee hurja valvomomiäs ja ottaa kiinne...
    AAAAAAAA-AAAAAAA _AAAAAAAA-AAAAAAA

    Äänestä

Kirjoittaja on oikeassa siinä suhteessa, että todellakaan ei voida julkisesti herjata ihmisiä, saati uhkailla. Emme elä viidakossa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kirjoittajille kirjoitti:

Olen kyllästynyt palstalla esiintyviin herjauksiin ja loukkauksiin. Harkitsen vakavasti oikeustoimia eräitä nimimerkkejä kohtaan. Vakavia asioita ei tule herjata, eikä ihmisiä tule loukata.

Toivon, että otatte edes opiksenne ja jatkossa kieli on asiallisempaa. Siihen auttaa varmasti muutama rangaistu ennakkotapaus. Olen jo ollut yhteydessä valvojiin ja ip-osoitteiden kauttahan nämä asiat alkavat purkautua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu