Kuka mies palstalla on lyönyt naista ja kuka ei? Nyrkkeilymatseja ei lasketa.
Minä en ole lyönyt naista. Onko muita?
kuka mies lyönyt naista
10
531
Vastaukset
En ole koskaan lyönyt naista, mutta sillä ei näköjään olen mitään väliä. Yhtä pahoja ja syyllisiä me miehet olemme kaikki.
- Dekas- P.e.p.e.
Pläjäyttänyt avokämmenellä selkään ja todennut: "Mitä muru"
En oikein osaa suhtautua tuohon Feministien paatokseen miesten väkivallasta naisia kohtaan. Itse en ole siihen joutunut turvautumaan koskaan ja oikeastaan pari kertaa olen ollut silminnäkijänä. Molemmissa tapauksissa lätkittiin enemmän tai vähemmän tasapuolisesti kunnes ehdin/ehdimme hätiin. Tokihan sitä tapahtuu ja varmaan enemmänkin suljettujen ovien sisäpuolella. Olisi hauska kuulla vihdoinkin feministeiltä ratkaisumalleja ongelmaan. Itseäni ainakin ottaa pattiin miesten yleinen syyllistäminen. Kyse on yksittäisten ihmisten ongelmista.
- Rezo
Väkivaltaa aikuisiässä olen kokenut vain naisten taholta.
- Satunnainen vierailija
..lyönyt naista, enkä tunne ketään niin tehnyttä. Miehiä on joskus tullut mätkittyä...
- rusalka
Juups...en ole uskaltanut lukeakaan koko em. palstaa. Olen pesiytynyt tänne feminismi-palstalle.
- vaimonhakkaaja
rusalka kirjoitti:
Juups...en ole uskaltanut lukeakaan koko em. palstaa. Olen pesiytynyt tänne feminismi-palstalle.
Usean kerran on tullu lotvastua emäntää. Kyynärpäällä ja nyrkillä. Molemmat oli kyl vahingos :D Nyrkki osu joskus ku olin nukkumas ja säikähdin kun emäntä koski ja toinen tais petihommissa pimeessä.
- ja juupa juu
vaimonhakkaaja kirjoitti:
Usean kerran on tullu lotvastua emäntää. Kyynärpäällä ja nyrkillä. Molemmat oli kyl vahingos :D Nyrkki osu joskus ku olin nukkumas ja säikähdin kun emäntä koski ja toinen tais petihommissa pimeessä.
Tällä palstallahan asia joko kielletään, tai sitten siitä tehdään vitsiä.
- Nari_Säre
...koskaan lyönyt naista, enkä miestäkään - ellei sitä lasketa, että väitellessä olisi tullut noin sanallisesti... ;-)
- meikämie
Jos pikku näpäytystä olkapäähän voi lyönniksi laskea.
Ei tyttöystävä muuten lopettanut läiskimistä, niin napsautin pari kertaa takaisiin. Siihen loppui molempien puolelta. Hälle ei tainnut edes tulla mustelmia, minulle kyllä. Tavallaan kyllä hävetti ja tuntui pahalta, mutta ainakaan ei ole tarvinnut pelätä väkivaltaa sen jälkeen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074516Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t993267Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881777Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131387Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181346Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241213- 521148
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2491144Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101131- 551059