Tosiasioita joita lordifanit

eivät myönnä! LUE

Useimmat heistä eivät olisi faneja, jos Lordi ei olisi euroviisuja voittanut.

Musiikki on 1980-luvun pastisseja ellei plagiaatteja (Poison - Hard Rock Hallelujah ym. ym.)

Useissa laulunsanoista on saatananpalvontaan viittaavia käsitteitä, kuvia ja kehotuksia (ks. viestiketju alempana Kalmageddonin sanojen käännöksestä)

Puvut eivät ole originaali idea vaan Gwarilta kopioitu, vaikkakin myönnetään taiteellisemmin toteutettuna

Jos Lordi olisi flopannut Euroviisuissa, ette olisi välittäneet hänen kuviensa julkaisusta. Ette siis boikotissa välitä Lordista, tai edes Seiskasta vaan niistä tunteista, joita itse olette Lordin kautta kokeneet!

Lordi petti fanit seiskaboikotissa ja siirtyi kulissien takana jos ei Seiskan leiriin niin ainakin boikottia vastaan ja pisti luotettuja tuttuja fanikätyreitään viestimään tätä toivetta eteenpäin 'hys hys, lopetaan mielenilmaukset, lehtien kääntely ym. ym.' 'Seiska on epäolennaista'

jne.

Lordi on ihan yhtä rahan perään kuin Seiskakin. Ei kysymystäkään.

Lordin show voi inspiroida (kyllä muutenkin hulluja/rikollisia/heikkomielisiä, mutta silti) tekemään rikollisia tekoja, kuten tuhopolttoja.

-

Pystyttekö myöntämään nämä 100% tosiasiat (joita ei kenenkään käy kiistäminen)?

7

798

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ennen kuin pyydät myöntämään

      Mitä jos ensin esittäisit jonkin tosiasian ennen kuin pyydät myöntämään sitä?

      Vai onko siellä toimituksessa ylitöissä tosiaan noin tylsää?

    • on tässä

      1.Se oli kaikkien aikojen paras voitto sekäsemissä ja finaalissa

      2.Että Lordi on uutta kokonasuutenana

      3.Että he haistoivat ajan hengen

      4.Että heidän levyt viedään jo käsistä valittavat tehtaat etteivät ehdi tehdä

      5.Että on olemassa muitakin kuin lapsentasoissia mustavalko saatana -jeesyus akseli ihmisiä joille ei tuo retoriikka pure ja on vain semantista roskaa

      6. Että Saatana ei lateksia käytä

    • mitään

      tuntuu olevan tietyissä porukoissa periaate. Ja mustan kääntäminen valkoseks. Toisinajattelijoiden vainoaminen. Tulee vanha aatu mieleen..se sieltä saksanmaalta, ja se toinenkin.Voittajien ja siltä voittajien puolella on mukava olla, kun on luuseri

    • Tiedettiinhän se!

      Todella huolestuttavaa. Nyt tarvitaan vastuullisia aikuisia opettamaan nuorille todellisuuden hallintaa.

    • JosJos

      Mitäs se tuollainen argumentointi jos-lauseilla on? "Jos Lordi ei olisi euroviisuja voittanut.", "Jos Lordi olisi flopannut..". Ihan sama olisi argumentoida, että jos Beatlesia, Kissiä, Twisted Sisteriä jne ei olisi ollut. Jos Tomi Putaansuuta ei olisi syntynyt jne.

      Aika hedelmätöntä tuollainen spekulointi. Eihän se ketään aikuista ihmistä edes kiinnosta. Lordi voitti Euroviisut. Sillä selvä. Kyllä tämä on ihme pikkusielujen maa... Ei se tarkoita, että Lordi tarvitsee sen takia vihata tai rakastaa. Hankkikaa elämä, hyvät ihmiset.

    • Saatananperkelejeesus

      Jos skitsofreenikkoa nimeltä Paavali ei olisi ollut, hihhulit eivät palvoisi Jeesus-vainaata!

    • Lordisami

      Lordi ei ole kopioinut Gwaria. Gwarin jäsenet on lapsellisia, kun tuollaisia puhuvat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4198
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      115
      2752
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2252
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      29
      1913
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1843
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1566
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      17
      1420
    8. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      73
      1360
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      146
      1307
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1178
    Aihe