nyt tiedän kuka on puuha-pete. hän on jumala.
Puuha-Pete lehdessä!
tänään
594586
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 59
Vanhimmat
Ei jumalauta...ei taas!! Ei kestä sitä pärstää joka paikassa! Mitkäs vaalit nyt on tulossa? Kaiken se teettää muilla ja ottaa kunnian itselleen. Oikein Akilandiankin on perustanut..hohhoijaa ja kaikki pulsut on poistettu porkasta...on niin siistii ku Aki poika on siivonnukki..."hei kyl mä tienasin 4000 egee kuus" Ja välitän köyhistä niin vitusti että myin niille vanhan kämppäniki. Anna mun kaikki kestää!Eikä taida 20 yhdistystä riittää missä Aki poika sananmukasesti istuu hallitukses. Hei vaan ja onnee!
Porkan Pekkarinen. Ahne ,häikäilemätön, moraaliton ja täysi kusipää. Elää täysin ja täysillä muiden kustannuksella.
olen .että täysin on luuseri..tää ei ole panetteluu kateudesta, vaa että ei ees häpee kertoo tollasii asioita mitä on saanut"aikaan", ketois myös mitä on tehnyt ja vääryydellä saanut. kyllä se omaan nilkkaa josus kalahtaa ja lujaa;))
ihmetyttää kuka sitä viitsii vielä äänestää. Varmaan ne jotka eivät tapausta tunne. On jätkä melkonen linssilude, taitaa tykätä ittestään aikalailla kun joka paikkaan sitä pärstäänsä tunkee. Yäk!
PS: Miksei se huseeraa enää Impolassa? Ihmetytti vaan kun tota juttua luin, mulla on sellanen käsitys et se sielläki joskus puuhasi?
jotain vääryyttä se sielläkin teki. En tiedä mitä, mut juttua oon kuullu.
Juu ei huseeraa Impolas ko heti siel hoksattiin mistä ukko on kotosin eli P.....tä ja ajattelee vain ja ainoastaan omaa etuaan!Impola rules!!!
puuhis käy kyllä töissä ja hyvin menee!!!!!!!!!
niin kovin puhutaan?
aki nummelin, kaikkien porkkalaisten pelastaja? oli juttua tämänpäivän satakunnan kansassa.
kun luin herran itsekehuskelua. Juu jos ei nyt ihan jumala oo, mut siitä seuraava...:))))
hommas mulleki duunii, ni on se kumma et jaksaa haukkuu. menkää kaljalle deekut, relatkaa vähä. puuhis on porin kovin jätkä ja vitsikertoja.
herkkänä myös mulla, on sillä guppella pokkaa.
kun nyt ei vaan sekois kokonaan omaan näppäryyteensä. Ja koskas SK on vitsipalstaa alkanut pitää, tästä päivätä lähtien ilmeisesti. innolla odotan mitä naurettavaa huominen SK tuo mukanaan. Itseasiassa taidankin lopettaa SKoon tilaamisen ja siirryn Aku-Ankkaan.
Ja Herra, sinun Jumalasi, ympärileikkaa sinun sydämesi ja sinun jälkeläistesi sydämet, niin että rakastat Herraa, sinun Jumalaasi, kaikesta sydämestäsi ja kaikesta sielustasi, että eläisit.
Kai tiedät Puuhiksen olevan ateisti.
Heh on tainnut aki itse tuon kirjoittaa!Eihän siitä voi olla mitään hyvää sanottavaa kenelläkään katsokaas se on kuin piru kun sille antaa pikku sormen niin se vie koko käden,ja käyttää ihmisten hyväntahtoisuutta häikäilemättömästi hyväkseen ja kiitosta siltä "Jumalasta seuraavalta" on ihan turha odottaa kerää vaan itse kaiken kunnian!!!
eikä lisätä itsekin entinen epäjumala-ateistin orja.
Aki järjestää melkein 50:lle ihmiselle töitä ja tekemistä. Ja yrittää hoitaa muitakin asioita vähän eri tyyliin kuin nämä vitikat ym.
se on Puuhis joka yksinään ne työpaikat hommaa, kyllä siinä on mukana paljon isommat tahot ja nekin työpaikat on ns. suojatyöpaikkoja jotka oikeissa töissä käyvät maksavat verorahoillaan.
ja porkassa ei ole mitään hyvää paitti kalja.
Aki sentään myös tekee jotain eikä vain puhu kuten muut poliitikot. Aktiivinen ja hyvä tyyppi. Onko se niin kauheaa jos siitä saa palkkaa? Parempiko olisi, että hän elelisi vaikkapa työttömänä yhteiskunnan rahoilla, eikä hommaisi yhtään työpaikkaa yms. kenellekään. Hypätkää kateelliset Kokkeliin.
kirppuja kaipaa. Puuhishan elelee juuri yhteiskunnan varoilla ja suo nyt anteeksi mutta halpaan olet mennyt jos tosiaan luulet Puuhiksen itse asiat hoitavan. Kaiken se teettää kätyreillään tai työllistetyillä jopa sen omat vaalimainokset on työllistetyt joutuneet jakamaan. Voi olla, että Porkassa keimailee, mutta siihen se sitten jääkin.
http://www.satakunnankansa.fi/keskustelu/
ei ole onneksi Puuhiksen housuista kirput karanneet ja tippuilleet täällä Väinölässä kun ei äijää pahemmin edes nähdä.
Väinölässä on oma aluevastaava joka hoitaa kaikki kirjatupaan liittyvät asiat sekä nuortentuvalla oma vastaava joka myös hoitaa asiat itsenäisesti kuten aluevastaavakin ilman Puuhiksen apua.
Ota sinä vaan Puuhis kehut heidänkin työstään, siihen olet tottunut, mutta asia on jämptisti näin mitä yllä kirjoitin.
T:Itse tuvalla käynyt ja asioista tietoinen.
ja sommistautunut vielä Pormestariluodon asukasyhdistyksen huppariin?
Et tietääkseni koskaan, mutta ihmekö tuo jos Puuhisella asiat sekoo kun valehtelee niin ettei enää itsekään tiedä missä menee.
kuinka hyvä tyyppi Jopi on ja sitten laitetaan lehteen jonkun puolalaisen kuva ja alle, että Jorma se siinä fillaria korjaa. en vaan nähnyt siinä kuvassa kumpaakaan en Jopia enkä fillaria.
siinähän jorma korjaa pyörää. missä menee?
päin mäntyä varmaan tai sitten Puuhiksen takia on SK julkaissut kaksi eri versiota, yhden asioista todella tietäville ja toisen tyhmille joihin uppoaa mikä kusetus tahansa.
et sillee, mut aki on todella kova jätkä!
teetää työt toisilla ja kumartaa kunniat itselleen, et silleen on kova.
oujee oujee ....:DDD
väinölän nuokkari ruuls ???????
Puuhiksenko no ei todellakaan!!!!!!!
aloitukseta päätellen ja Puuhiksen tuntien voisi kuvitella Puuhiksen itsensä tämän aloittaneen, mutta taisi mennä mainonta ketuille.
Onkos nämä kirjatuvalla ja lapsiparkissa olevat ämmät jotakin vanhoja juoppoja?
Kaikenlaista hiihtäjää taitaa Akilla olla töissä.
Kirjatuvalla ja missä on laps parkki,Porkassako???
se on
vaa että missä on lapsparkki ja juoppoja töissä,itse asustelen Väinölässä ja lapseni käyttävät Väinölän kirjatuvan/nuokkarin palveluja ja siellä ei ainakaan ole vastaavaa toimintaa siis lapsparkkia ja juoppoja , onkohan Puuhiksella vaaleanpunaiset lasit päässä kun valitsee työntekijänsä sinne porkkaan jos sinne kaikenmaailman juoppoja työllistää. Väinölässä on aina ollut kunnollisia työntekijöitä ja asiakkaat ovat tyytyväisiä mukaan lukien minä itse ja lapseni viettävät aikaansa nuokkarilla ja heitä saa väkisin sieltä kotiin raahata!!! VÄINÖLÄN NUOKKARI JA KIRJATUPA ON PARHAITA PAIKKOJA NUORILLE JA HEIDÄN VANHEMMILLEEN ja siitä ei kunnia kuulu Aki Nummeliinille vaan kirjatuvan ja nuokkarin henkilökunnalle
Ei mullakaan sen kummempaa tietoa ole, mitä olen vaan juoruja kuullut.
OLEN TAVANNUT MUUTAMAN PORKASSA "TYÖSKENTELEVÄN"JA ON KYLLÄ NIIN VIINAN KYLLÄSTÄMIÄ ETTÄ HUH HUH JA SE ON SITTEN PUUHIKSEN LEMPILAPSI ON TAINNUT PUUHIS PERUSTAA OMAN ALKOHOLIN KANNATUS YHDISTYKSEN KU NIITÄ JUOPPOJA SIELLÄ PORKASSA HYYSÄÄ!!!!
aki eduskuntaan! äänestä!
on niin kova yrittää että linnaan?
EHDOTTOMASTI "MITALI" PUUHIKSELLE ITSEKKYYDESTÄ JA VIRANOMAISTEN KUSETUKSESTA SEKÄ ORJATYÖVOIMAN KÄYTÖSTÄ NIIN JA SIT EHDOTTOMASTI LINNAAN EHKÄ KAKOLA OLIS HYVÄ PAIKKA SAIS SIELLÄ PUUHAT IHAN RAUHASSA KALTAISTENSA JOUKOSSA!!!!
tarkoittaa että itsenäisyyspäivän vastaanotolle aki kuuluu. ja sinä hilja tai ni ni
tai käy huonosti, puuhis on salikundi ja papua löytyy..
vaaleissa, kiitos :)
pitäisi antaa äänet puuhikselle?perustele oikeen hyvin!!
sitäkö tää on? Ymmärrän kyllä että porkkalaiset puolustaa Puuhista, onhan hän häärännyt siellä.
Mutta ymmärtäkää te porkkalaiset myös että Puuhis ei tee samaa muualla Porissa.
Kehottaisin pitämään silmät auki Puuhiksen kanssa, ettet tule hyväksikäytetyksi, kyllä hän mieluummin teetäät työt työllistetyillä ja ottaa kunnian itselleen. Toivon vaan etten koskaan joudu enää Puuhiksen töihin, silloin kun olin vielä napsastiin asumistuesta pois kun näihin hommiin menit ja Puuhis maksaa niin pientä palkkaa, että paremmin olisi toimeen tullut työttömönä, että sellainen auttaja.
Impolalaiset olivat viisaita kun ajoivat Puuhiksen pois, siellä asukastuvalla menee hyvin ja jos jotain todellista syytä ei olisi, ei Puuhis sieltä häntä koipien välissä olisi pois lähtenyt.
tunnen puuhiksen, on leppoisa kaveri.
Igor, Ludmila, Marin, Irina, Viktor ym. ja syntyperältäsi olet venäläinen.
Ei mitään venäläisiä vastaan, mukavaa porukkaa olette mitä minä tunnen tai paremminkin tiedän.
Mutta Puuhiksen asenne teitä kohtaan on aivan eri kuin tavallisia suomalaisia kohtaan.
Ehkäpä olisi toivoa, että Puuhis lähtisi jälleen Moskovaan opiskelemaan.
mitä se tekee ja missä asuu?niin on sellainen kaveri kuin puuhista kohtaankin ollaan eli sitä saa mitä tilaa
on tullut ateisti?
Puuhiksen ja hänen tapansa tuntien käyttää tätäkin juttua hyväseen ja on varmasti laittanut jonkun onnettoman työllistetyn kokopäivätoimisesti vahtimaan tätä kirjoitusta ja kirjoittamaan kehuja itsestään joka väliin.
Puuhis on Puuhis vaikka voissa paistais, ei se paremmaksi muutu.
olen samaa mieltä kaikki ylistävät kommentit on pakko olla puuhiksen itse palkkaamien ihmisten kirjottamia, itse olen hänen palkkalistoillaan ollut ja olen huomannut moneen otteeseen ettei hän kyllä ole ihmisen asialla vaan ihan omaa itseään ajattelee aina ensimäiseksi ja kunnian kerää kyllä sujuvasti itselleen, vaikka työt tekee kyllä aina joku muu, ja en ymmärrä miksi tää puuhis kerää sitä venäjä jengiä joka kirjatuvalle ja projekteihinsa ja kun vielä suurin osa niistä venäläisistä ei puhu edes SUOMEA. Kun menen kirjatuvalle niin SUOMESSA kun olemme niin odottaisin kyllä saavani palvelua ÄIDINKIELELLÄNI eli SUOMELLA mutta vastaan tulee aina joku Venakko ja sanoo en hjymmärrä ei puhu suomi
Eikös se siellä hyppiny joku Zorro- puku päällä? :D:D:D:D
Niin Onhan Nummelin Aki myös JHL osasto 370 Ry:n puheenjohtaja, ja tästä voikin jatkaa pikkaisen, en tiedä onko tässäkin rikottu lakia.
Tuossa reilu vuosi takaisin Väinölän Kirjastoyhdistyksen palveluksessa oli Venäjäkielen tulkki, Hänen tehtävänsä kyseisessä yhdistyksessä oli venejänkielen tulkkipalvelu, ja kuntouttavan työtoiminnan ohjaaminen, sitten alkoikin tapahtua, Nummelin Keksi keinon Ottaa kyseisen työpaikan itselleen, hen siis tekaisi kyseiselle tulkille 4 erillaista rikos-syytettä, tais olla mm: kavallus, varkaus, ja siitä syy purkaa tulkin työsopimus, ja ottaa hänen paikkansa/Palkkansa. Tarinahan jatkoo varsin koomisesti, Yllätys Akille varmasti suuri, kun taisteluiden/tutkinnan jälkeen Syyttäjältä Tuli kaikista kohtaa SYYTTÄMÄTTÄ JÄTTÄMINEN.
Akin eduksi kyllä pitää sanoa, että hän kyllä osaa Noihin Yhdistyksiin kerätä hyvät toimikunnat, mm: tässä väinölän kirjastoyhdistyksessa on puheenjohtajana Akin oma Todella Lähisukulainen, vaikka onkin eri sukunimi, Ja likimain kaikissa muissakin yhdistyksissä missä hän toimii. toimikunnissa melkein aina samat ihmiset..
Kun itse kysyy saa oikean vastauksen.
Tässä ei ole rikottu lakia, kuten itsekin kerroit, että syyttäjältä tuli kaikista epäillyistä SYYTTÄMÄTTÄ JÄTTÄMINEN.
Evgeenia Pumpanreikä ei siis joutunut käräjille?
Perättömän ilmiannon tekijälle pitäisi syyte tulla tuossa kohtaa...
Niin ei muuta kuin laiton työsuhteen purku. minkä aki noilla väärillä syytöksillä järjesti, ja otti myös kyseisen työn itselleen.
viimeisin juttu minkä tuossa kuulin, hän menee kunnallisvaaleihin ehdokkaaksi. Toivotaan että ihmiset ymmärtäisi millaisesta pellestä on kysymys, ennenkun tuota äänestää.
En tiedä kuka kyseessä mutta taatusti hyvä tyyppi kun Porin paskahousut luuserit on näin karvat pystyssä. Oliko hän noin paljon teitä parempi että pitää oikein palstalla haukkua. Tuttia suuhun saatanan vauvat.
Joku narsisti taas katkerana Akin kuvioista