Karpelan loma -"sairasloma"- loma -

Vanhasen hallituksen kävelevä katastrofi Tanja Saarela (Karpela) ei ole kiinnostunut virkatehtävien hoidosta.

Ensi alusvaatemalli oli lomalla, sitten hän jäi sairaslomalle ja sen jälkeen jää kesälomalle.

Taas näkee, että Tanja selvästikin hyppäsi liian pienistä tissiliiveistä liian suuriin saappaisiin.
2225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No nyt se repes!

Äänestä
  • saada sairaslomaa, jos on sen tarvetta, olkoon ministeri tai työtön tms. Anraa toisen hoitaa itsensä, oletko itse rautaa vai miten se flunssatauti iskee sulle ja miten usein.

    Taidat olla aika kateellinen, kun et ole saanut tussua vai...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näin se homma toimii kirjoitti:

Vanhasen hallituksen kävelevä katastrofi Tanja Saarela (Karpela) ei ole kiinnostunut virkatehtävien hoidosta.

Ensi alusvaatemalli oli lomalla, sitten hän jäi sairaslomalle ja sen jälkeen jää kesälomalle.

Taas näkee, että Tanja selvästikin hyppäsi liian pienistä tissiliiveistä liian suuriin saappaisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu