vaaleanpunainen vuoto rv27??

niin tosissaan eilen alkoi tulla hieman vaaleanpunaista vuotoa oikeastaan yhdynnän jälkeen ei mitenkään paljon vähän siis sen jälkeen ja sen jälkeen ei oikeastaan ollenkaan paitsi nyt taas tänä aamuna? mistähän johtuu ja onko vaarallista? vauva kuitenkin liikkuu ihan normaalisti. aloitin eilen myös canestenin 3 päivän kuurin voidemmaisena voiko liittyä mitenkään asiaan?
6997
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ja ärtyneet limakalvot ovat aiheuttaneet ton.jos hieman verta on sekoittunut voiteeseen.

Äänestä
  • mutta ei kait se mitenkään ole vaarallista?

    Äänestä

mulle sanottiin että neuvolaan tulee soittaa heti jos tulee vaaleanpunaista vuotoa. tosin kärsin ennenaikaisista supistuksista ja lääkäri sanoi, että vuoto voi olla merkki kohdunsuun avautumisesta. ja senhän ei pitäisi nuilla sinun viikoillasi avautua vielä ollenkaan!

sinuna soittaisin neuvolaan ja kysyisin neuvoa sieltä.. kun eihän sitä koskaan tiedä.

Äänestä
  • mulla ei ole kyllä minkäänlaisia supistuksia tai muitakaan kipuja sen kyllä huomasin että vauva on kääntynyt

    Äänestä

  • minä vain.. kirjoitti:

    mulla ei ole kyllä minkäänlaisia supistuksia tai muitakaan kipuja sen kyllä huomasin että vauva on kääntynyt

    samoilla viikoilla ja samat ongelmat löytyy.eli mullaki on nyt parina kertana tullu sellasta vaaleanpunaista vuotoa ei hirveesti mut kuitenkin tullu,ei kuitenkaan ole ollut joka vessassa käynnin yhteydessä,edellisenä iltana tullu harrastettua seksiä.mullakaan ei ole kipua ja vaavi on kyllä ilmoitellut olemassa olostaan eikä ole supistellut tms...mietin täällä kans et onko syytä huolestua,joko sulle on vastaus löytyny?

    Äänestä

juttu. Kahdella viimekerralla yhdynnän jälkeen ja aikanakin tullut punervaa vuotoa. Kerroin siitä rakenneultrassa ja lääkäri otti sen takia klamydia testin. Siihen kuuluu kuulemma juuri tuo vuoto yhdynnän jälkeen. Ei tautia kuitenkaan onneksi ollut ja jäi kyllä hiukan epäselväksi mistä vuoto siitten johtui. Täytyy soittaa neuvolaan ja kysyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä vain.. kirjoitti:

niin tosissaan eilen alkoi tulla hieman vaaleanpunaista vuotoa oikeastaan yhdynnän jälkeen ei mitenkään paljon vähän siis sen jälkeen ja sen jälkeen ei oikeastaan ollenkaan paitsi nyt taas tänä aamuna? mistähän johtuu ja onko vaarallista? vauva kuitenkin liikkuu ihan normaalisti. aloitin eilen myös canestenin 3 päivän kuurin voidemmaisena voiko liittyä mitenkään asiaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu