Vähäjärkisyyttä vaiko tunnepaloa?

6379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vähäjärkisyyttä vai tunteen paloa?

Sekä että, mutta pääpaino vähäjärkisyydessä ja asiantuntemattomuudessa. Eipä olisi uskonut, että noinkin kauan mukana ollut tekisi tuon tason virheen.

Äänestä

Ja täyttä asiaa.. En tiedä oliko paikka oikein valittu..

Hautala puki sanoiksi sen mitä kaikkien huulilla.....ajatuksissa pyöri..

Äänestä
  • Hautala ei puheensa aluksi tervehtinyt presidenttiä, joka istui salin edessä. Se oli harkittu teko. 'Tämä on eduskunnan juhla'. Totta, presidentti on parlamentissa vain vieraana.

    Foorumi oli hyvin valittu, asialle tuli painoa. Viesti meni suoraan Kremliin.

    Venäjä ei muuten lähettänyt juhliin Duuman edustajaa, niinkuin olisi ollut sopivaa, vaan liittoneuvoston Margelovin. Kannanotto sekin. Toinen kannanotto, joka kertoo Suomen ulkopolitiikan tilasta, on että USA ei lähettänyt edustajaansa ollenkaan.

    Äänestä

  • reisiluu kirjoitti:

    Hautala ei puheensa aluksi tervehtinyt presidenttiä, joka istui salin edessä. Se oli harkittu teko. 'Tämä on eduskunnan juhla'. Totta, presidentti on parlamentissa vain vieraana.

    Foorumi oli hyvin valittu, asialle tuli painoa. Viesti meni suoraan Kremliin.

    Venäjä ei muuten lähettänyt juhliin Duuman edustajaa, niinkuin olisi ollut sopivaa, vaan liittoneuvoston Margelovin. Kannanotto sekin. Toinen kannanotto, joka kertoo Suomen ulkopolitiikan tilasta, on että USA ei lähettänyt edustajaansa ollenkaan.

    Heidi lopetti Suomen ulkopoliittisen kyyristelyn.

    Äänestä

  • Semjon Kotko kirjoitti:

    Heidi lopetti Suomen ulkopoliittisen kyyristelyn.

    ei näillä kahdella stalinistillä oikein synkkaa

    Äänestä

Ajatelkaas, jos Venäjä ottaisi puheeksi Ahvenanmaalla tapahtuvan suomenkielisiin kohdistuvan kielisyrjinnän?
Ja tämä tapahtuisi Suomen ollessa EU:n puheenjohtajamaa? Venäjä kertoisi EU:n nostaneen kanteen Suomea vastaan Ahvenanmaan kielisyrjinnästä.

Suomella ei ole varaa heitellä kiviä Venäjän suuntaan, kun ottaa huomioon mitä TÄNÄÄN tapahtuu Ahvenanmaalla. Miksi Vihreät eivät puutu Ahvenanmaan tapahtumiin.


http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000129&posting=22000000016873346

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voihan Wee kirjoitti:

http://iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1182466

Arrgggggggggggggggggggggh!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu