Matti ja Mervi lopettakaa alkoholin käyttö

raittiina ette möhli

niin paljon!

5

588

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sorbus

      Ei ne siihen kykene. Valitettavasti. Kun on lusikalla annettu ei voi kauhalla vaatia, tällä viittaan heidän alyllisiin ominaisuuksiinsa.
      Viinan käytön suhteen suhde onkin sitten päinvastainen.Lusikka annostelu ei riitä, vaan tarvitaan helvetin suuri kauha, tai pikemminkin ämpäri.

      • Kokenut

        No joo, pyyntö että he lopettaisivat alkoholin käytön, on sama kuin sinulle sanottaisiin, että lopeta syöminen. Tarve on ihan yhtä kova.


      • Matti parka kun ei parastaa...
        Kokenut kirjoitti:

        No joo, pyyntö että he lopettaisivat alkoholin käytön, on sama kuin sinulle sanottaisiin, että lopeta syöminen. Tarve on ihan yhtä kova.

        Matti oli hyvässä kunnossa vankilassa, kyllä se sinne pitäisi saada takaisin niin saisi olla hetken ilman viinaa. Voisi vaikka itse mennä sinne kuukaudeksi, kyllä näkee jo Matin kuvista, hänen silmistään, että nyt on juotu liikaa viinaa ja raivo purkautuu, se viha näkyy silmistänsä.


      • Mika Kojonkoski
        Matti parka kun ei parastaa... kirjoitti:

        Matti oli hyvässä kunnossa vankilassa, kyllä se sinne pitäisi saada takaisin niin saisi olla hetken ilman viinaa. Voisi vaikka itse mennä sinne kuukaudeksi, kyllä näkee jo Matin kuvista, hänen silmistään, että nyt on juotu liikaa viinaa ja raivo purkautuu, se viha näkyy silmistänsä.

        http://www.solarfilms.com/content_files/Matti.wmv

        Kuulee jutuistakin ja kyllä naamastakin näkee.


      • tyhmiä...

        Mervi on ylioppilas - siihen ei ihan tyhmä pysty. Matilla taas on sosiaalista lahjakkuutta, joka on älykkyyden eräs muoto.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      136
      7454
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      23
      2784
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      288
      1516
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      214
      1225
    5. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1119
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      95
      1096
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1022
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      871
    9. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      866
    10. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      17
      850
    Aihe