kertokaa..

saamaton...

mulle miten voin saada orkun ollessani miehen kanssa sängyssä?? saan sen vain jos hieron itseäni ja pidemmän päälle se on aika puuduttavaa... mikä olisi hyvä asento?? auttakaa!!

10

3296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jabe6

      Mene päälle ja mahdollisimman eteen. Miehen kalu hieroo sinua tod.näk. samasta paikasta, kuin sormikin. Yleensä vielä mies kestää tässä asennossa pitempään laukeamattomana, joten aikaa nauttimiseen jää....

    • Jabe6

      Se on takaapäin siten, että partnerisi hieroo sinun klitorista samalla, kun pumppaa. Muuten hyvä, mutta yleensä mies laukeaa liian nopeasti.

    • Anni

      Molemmissa mies voi hieroa klitoristasi. Tosin se on ensin opetettava siihen, jos se ei ennestään osaa.

    • HomoEetu

      et sä oo koittanu perseesee?
      se o ihanaa...tungen mun paskasta
      sauvaa sinne joka aamu!!!!

    • Miehen päällä istuen ja hänen klitorista hieroen.

    • Sexguru

      Saamaton, tähän on kyllä monia konsteja, joista osa tässä..

      Suuseksi: monet naiset saa helpoiten miehen kanssa saadessaan suuseksiä. Monilla helpottaa saamista, jos on pari sormea samalla pillussa sisällä.

      Asento: lusikka on todella rento asento, jossa kalun sisääntulokulmaa voi varioida helposti, mies liikkuu naiseen nähden alemmas tai ylemmäs. Lusikassa miehen on helppo hyväillä samalla klitorista ja muutenkin ylettyy helposti esim. rinnoille, kaulalle.. Lusikkaa helppo muuntaa yhdynnän aikana, esim, nainen kääntyy selälleen, jolloin saa haettua lisämakeutta liikkeelle ja klitta vieläkin helpompi miehen sormettaa naimisen tahtiin.

      Nainen päällä, vaatii aktiivisuutta naiselta, mutta osa saa juuri tässä asennossa helpoiten. Kalun saa syvälle ja voit vapaasti hallita tilanteen. Hiero klittaasi miehen häpyluuta ja karvoitusta vasten eteen liikkeellä aina kun olet ala-asennossa, paikat tiukaksi ylös noustessa ja rennoksi alas laskeutuessa..

      Sorminkin saa, kokeilette ja opasta, millainen liike sinut vie perille. Tuntuu paremmalle kuin itse aikaansaatu sormetusorkku. Liukkaria riittävästi tähän.

      Lähetyssaarnaaja naisen jalat yhdessä, miehen jalat auki. Kalusta hieroo klittaa tehokkaasti ja on kuitenkin sisällä, samalla naisen paikat puristuu tiukaksi, maksimoiden molempien kiihotuksen. Saman voi tehdä takaapäinkin nainen vatsallaan.

      Lelut, klittakiihotin yhdynnän apuna takaa naisen orkun, kalusta pillussa ja surinaa klitalle ja sinua viedään..

      Pervommat jutut voi tarjota lisäkiihoketta, esim anaaliseksi tai anuksen koskettelu normiyhdynnän aikana, vaikka se saattaa naista pelottaa, voi toimia naistakin kiihottavana elementtinä, kunhan klitalle saa samalla stimulaatiota ja mitään ei tehdä väkisin..

    • jok54

      Varmin tapa naisen orkulle on ottamalla pikimusta mies heiluttamaan pyyheliinaa sängyn vierelle parin "pyhän toimituksen"ajaksi!!!!!!!!!!!!!

    • KimpassaVaimoa

      Vaimollani oli vaikeuksia saada orgasmia.
      Niin nuolin klitorista samalla kun kaverini nai takaapäin.

    • Kuihtunutnakki

      Sepä hyvä kysymys koska minun ei tarvitse tuollaisia miettiä. Viimeksi olin naisen päällä jotai parikymmentä vuotta sitten. Pikkuhiljaa sekin loppui kun ei vaan onnistunut. Nykyään hoidan homman nuolemalla jos edes pääsen ns pukille. Viimeisestä kerrastakin aikaa jo 7-8 vuotta.

    • KaaleppiY

      Ei se selällään makuussa tule!
      Kyllä sinun pitää kuule likka itse ottaa sormet käteen ja viedä itsesi onnen kukkuloille

    Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      271
      2300
    2. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1011
    3. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      55
      979
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      970
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      921
    6. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      861
    7. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      21
      838
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      736
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      687
    10. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      684
    Aihe