mitä lääkkeitä lääkärit ovat teille määränneet raskauden aikana virtsatietulehduksiin ja poskiontelotulehduksiin?Entä oletteko antaneet ottaa röntgen kuvia hammaslääkärissä ja millä viikoilla raskaus on ollut?
Lääkkeet+raskaus
Hanna
3382
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eilen just kävin hammaslääkärissä ja sanoivat että ottaa röntgenkuvat (viisauden hampaiden takia) vasta synnytyksen jälkeen, syytä en tiedä miksi vasta sitten. Muihin kysymyksiin en osaa vastata. Mutta kyllä ne hammaslääkärit tietää miten toimia kun kerrot olevasi raskaana. Niin olen nyt rv 22 6.
syötettiin virtsatietulehdukseen Ketoxin- nimistä antibioottia.
eli olen rv 18, ja poskiontelon tulehdukseen syön koko ajan mietoa 660mg penisiliiniä. tosin lääke ei tunnu auttavan yhtään,niin mieto on ! maanantaina taas lääkäriin,puolen kuurista jo olen syönyt.... muutenkin olen kärsinyt hirveistä pahoinvoinneista. ja nyt lääkkeitä pitää ottaa 3/pv. ja aina 2h ennen ja 2h jälkee ei saa syödä!