olis hyväsukuinen kva/mva vanhemmista oleva kk-kettuterrieri täällä oulun lähistöllä,luopuisin siitä ajanpuutteen vuoksi(työt).koira on uros ja arttu on sen nimi,tottunut pieniin lapsiin ja kilttiluonteinen eikä ole tuhonnut mitään paikkoja(vaikka ollut yksinkin kotona) soittaa voi numeroon 044-2575933 hinta ei ole kova pääasia että saa hyvän kodin..vanhemmat ovat huippukoiria ja arttukin näyttää tosi lupaavalta käyttökoiralta
myydään 5kk kk-kettuterrieri
artsi78
76463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kovasti miksi alunperin on lähdetty pentu ostamaan. Ei muutamassa viikossa elämäntilanne niin paljon muutu.
..(tai apulaan)..niissä on annetaan(myydään) pois palsta.
Tekisi mieli kanssa moralisoida mutta toivottavasti et seuraavaa ota hetken mielijohteesta ja löydät hyvän kodin pennullesi. :(
http://www.foxterrier.fi/
että pystyy myöntämään jos aika ei riitä koiralle. turha kenenkään moralisoida, elämäntilanteet voi muuttua lyhyessäkin ajassa eikä koirasta luopuminen ole helppoa ilman tuntemattomien moraalisaarnojakaan. toivottavasti arttu on saanut uuden hyvän kodin!
Hei, löysin ilmoituksen pari päivää sitten ja nyt rupesin pohtimaan että mahtaako arttu saanut jo kodin? Jos ei, olisin hieman kiinnostunut..
katso vuosilukua koska ilmoitus on jätetty
katso kettuterrieriyhdistyksen sivuja siellä etsii kotia on aina silloin tällöin kettuterriereitä etsimässä omaa kotia jossa saisi olla elämänsä loppuun asti hyvässä hoidossa. Siellä on nytkin ainakin kuusi koiraa joista valita se oikea :)
linkki
http://www.foxterrier.fi/paasivu.htm