Parturit kynii mut

Perhana, on se ilmeisesti jokin hiustenleikkukone
hankittava. Joka kerta kun menen parturiin, se on
muutaman euron kalliimpaa kuin edellisellä kerralla
ja aikaa käytetään muutama minuutti vähemmän.

Viimeisin 15 minuuttia ja 27,5 euroa. No hölmöhän
kyllä olen minä kun mokomasta noin paljon maksan..
mutta en maksa enää.
2530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onneksi asiaa kompensoi se, että hiustenleikkuun
tuloskin oli aivan perseestä..

Äänestä

Leikkaa 20 eurolla ja tekee hyvää jälkeä. Samassa liikkeestä löytyy "parturimestari", joka hutaisee miesten hiusten leikkuun 15 minuuttiin. Välillä hän tekee kahta asiakasta samaan aikaan... toisille vain raha on tärkeitä ja jollekin toiselle oman työnjälki merkkaa enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Harvahius kirjoitti:

Perhana, on se ilmeisesti jokin hiustenleikkukone
hankittava. Joka kerta kun menen parturiin, se on
muutaman euron kalliimpaa kuin edellisellä kerralla
ja aikaa käytetään muutama minuutti vähemmän.

Viimeisin 15 minuuttia ja 27,5 euroa. No hölmöhän
kyllä olen minä kun mokomasta noin paljon maksan..
mutta en maksa enää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu