mahtavat seiskan lemmikit?! matti parka , miten niin? ei osaa ottaa vastuuta omasta elämästä. vaikka matti onkin edelleen mailman paras mäkihyppääjä kautta aikain niin ei kaikkeen pitäisi ryhtyä. olen matin puelella siitäkin syystä että minullakin on jokseenkin samanlaisia kokemuksia elämäni varrelta. matti tarvitsee hoitoa.... kysymys on pohjimmiltaan huonosta itsetunnosta uskokaa tai älkää. Lordista voin sen verran sanoa tuntien "ihmisen" että mukavampaa seura(selvinpäin tai kännisssä) kaveria saa sitten etsiä oikeesti. mikä ihme meitä suomalaisia waivaa, nyt voimme olla ylpeitä monestakin syystä mm. euroviisut lätkä hommat, mkikä helvetti nostaa kateuden päätä? ottaisimme mallia ruotsista, kuinka monta kertaa olemme onnitelleeet esim. ruotsia em. saavutuksista, miten ruotsi teki! kun toivot hyvää toisille niin tovot ja saavutat hyvää itsellesi. onhan tuo naapurikin sen jo todistanut monet kerrat. SUOMALAISET USKOKAA MEIHIN SUOMALAISIIN.. TÄMÄ ON MAILMAN PARAS MAA ASUA TEHKÄÄMME SE HYVÄSSÄ HENGESSÄ LUOTTAKAAMME TOISIIMME.!!!!
matti vai lordi
siinä on
2
386
Vastaukset
- Matti Nykänen
sinä oot homo, jos et pidä et mä saan julkisuutta fifti seksti suhun verratuuna, eli tollasena munakarvanlutkuttajana pitäisin vaa pääni kii
- jo se
Matti vähitellen rauhaan. Yksikään teistä täällä uikuttajista ei ole pystynyt eikä tule pystymään niihin tekoihin mihin Matti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576483Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3455538Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1685176Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1414962Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204210Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite412876Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202706Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32488Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282437- 792126