Tänään tuli täyteen 9 vko Roaa ja iho on täysin finnitön. Rasvailen aamuisin kasvojani ja aina suihkun jälkeen. Se on minulla riittänyt. Huulia saa rasvata tiuhaan tahtiin jopa 30 minuutin väliin. Suupienlet välillä lievästi ärtyneet, mutta kun laittaa Bebanthenia oikeen runsaasti suupielillekkin, niin nopeasti menee taas umpeen. Öisin laitan aina paksut kerrokset. Ihottumat ovat alkaneet kadota käsistä. Olen todella tyytyväinen. Ja ainakin minulla nämä pienet sivuoireen voittavat finnisen naaman, jonka takija jouduin sisällä piileksimään.
9 vko Roaa takana
Isotretinoin alpharma
2553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mä lopetin roa kuurin puoli vuotta sitten. Ja söin lääkettä puoli vuotta.. Nyt mä pelkään tosi paljon että mun akne tulee takaisin, koska sellaisia pikku finnejä on alkanu tuleen ja kestää monta päivää ennenku ne paranee. Mä oon ihan masentunu jo muutamasta finnistä. Pitää kyl ottaa uus kuuri roaa jos tää naama alkaa vähänkään paheneen. Mut hienoo et sulla lääke on auttanu noin pian:)
Roaccutan vaikuttaa jo kahdessa viikossa, siis normaalitapauksessa. Tietysti vaikeampi aknen vaikeusaste vie aikaa huomattavasti enemmän.
Itselläni oli miedoin mahdollinen päiväannostus (10 mg) ja tosiaankin tuo 2 vkoa meni, kun iho alkoi kuivahtaa.