Ja sanoo, että eikö olis parempi, että äiti jää eloon.
Mikähän silloin olis oikea ratkaisu?
Olen vl
Mikähän silloin olis oikea ratkaisu?
Olen vl
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
lapsikin jää eloon on paras.
...ennenkuin sanoo mitään.
Joka tapauksessa jos äiti tai lapsi ovat vaihtoehtoja, niin tietysti valitaan äiti.
Mutta tarkemmin pitäisi tietää, ennenkuin sanoo mitään suuntaan tai toiseen. Ja mikähän se toinen vaihtoehto olisi? Tai se ensimäinen?
uskovaisuudessa valitaan kumpikin.
tietenkin raskauden keskeyttäminen.
ädin kuolema.
oli oikea ja siitä vastas oikea henki. Itse voi joskus ajatella, että mikähän Jumalan tahto olis tällaisessa tapauksessa.
Mutta olen nähnyt,että ei Jumala jätä yksin ja neuovottomaksi tällaisessakaan tapauksessa. Ja ihme ja kumma ei edes pelottanut.
Itse vastasin lääkärille tässä tilanteessa, että olen aina ajatellut kun alan odottaa lasta, että haluan suojella sitä tulevaa elämää enkä tuhota sitä.
Äiti jäi henkiin ja lapsi myös. Siis molemmat.
...lestadiuspaskaa! Kuinka te kouhot jaksatte päivästä toiseen jauhaa tota lestadiolais-paskaa?
Onko kaikki ruuvit kunnolla kiinni?
parempaa kasvua kuin pirunpaska pirunpellolla.
...olla olematta vl! Silloin ei tarvitsisi miettiä tuollaisia mielipuolisia kysymyksiä.
Lääkäri valitsee aina äidin hengen. Mutta aikuinen ihminen valitsee niin ettei joudu moiseen tilanteeseen. Usko ei ole kohtalon varaan heittäytymistä varten.