Ajelin Kruunuhaan läpi normaalia työmatkareittiäni päämääränä kaisaparkki ja olin joutua onnettomuuteen. Silmäni havaitsivat hyvin kauniin nuoren naisen, joka nätissä topissaan ja lyhyessä mekossaan käveli toisella puolella katua vastaan...
Kolmen lapsen uskollisena aviomiehenä pyrin, ja onnistunkin yleensä erinomaisesti hillitsemään alkukantaiset vaistoni(=kaunis naaras, kaada se)
mutta tämä tapaus oli aivan liian ihana...kunnes olin täräyttää edellä ajaneen pysähtyneen auton perään. Täysjarrutus...ja alle puolimetriä jäi väliä.
Säikähdin aika pahuksesti...miten tällaisen hyvän, tarkan kuljettajan tarkkaavaisuuden voi yksi sekunnin kestävä näköhavainto viedä täydellisesti?
Siksi varoitan teitä, arvoisat kanssa-autoiliamiehet..Olkaa varovaisia, mekot senkun lyhentyvät kun ilmat lämpiää.
Kolmen lapsen uskollisena aviomiehenä pyrin, ja onnistunkin yleensä erinomaisesti hillitsemään alkukantaiset vaistoni(=kaunis naaras, kaada se)
mutta tämä tapaus oli aivan liian ihana...kunnes olin täräyttää edellä ajaneen pysähtyneen auton perään. Täysjarrutus...ja alle puolimetriä jäi väliä.
Säikähdin aika pahuksesti...miten tällaisen hyvän, tarkan kuljettajan tarkkaavaisuuden voi yksi sekunnin kestävä näköhavainto viedä täydellisesti?
Siksi varoitan teitä, arvoisat kanssa-autoiliamiehet..Olkaa varovaisia, mekot senkun lyhentyvät kun ilmat lämpiää.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Voiko nykyään olla kolmen uskollinen aviomies - ja minkä ikäisiä vaimosi ovat?
lasta. Esitin asian hieman epäselvästi..pahoittelut siitä. Jutun pointti oli/on kuitenkin se, että tuollainen häkellyttävä näky saattaa herpaannuttaa tarkkaavaisuuden totaalisesti, vaikkakin hetkellisesti. Ja se pieni hetki riittää siihen, että pelti kolisee ja pahimmassa tapauksessa jotain muutakin.
Ei liene salaisuus, että keväisin peräänajo-kolarit lisääntyvät nimenomaan siksi, että tyttölapset keikistelevät kaupungilla pikkupikkumekoissaan...
Tyttölapset,Oletko pedofiili?
> Säikähdin aika pahuksesti...miten tällaisen hyvän, tarkan kuljettajan tarkkaavaisuuden voi yksi sekunnin kestävä näköhavainto viedä täydellisesti?
:D Tosi tarkka ja hyvä jos töllöttää muuta kuin liikennettä.
tapahtuu. Vai oletko sitä mieltä, että hyvä kuljettaja huomaa VAIN LIIKENTEEN, ei esim. jalankulkijoita...
Ovathan hekin osa liikennettä. Olivatpa sitten rumempia tai kauniimpia..
Mainitsemasi vaara on todellinen!
Tekisi mieli moralisoida naisia, koska tuollainen pukeutuminen ("tule ja ota minut") on omiaan aiheuttamaan myös ns. seksuaalirikoksia niiden urosten toimesta, jotka ei osaa hillitä himojaan.
Mutta ei, en moralisoi. Pidän tuota ns. "jäännösriskinä" (konedirektiivi), koska kesä on lyhyt ja joskus pitää leputtaa silmiään muuallakin, kuin toisten takavaloissa :-)
"Tekisi mieli moralisoida naisia, koska tuollainen pukeutuminen ("tule ja ota minut") on omiaan aiheuttamaan myös ns. seksuaalirikoksia niiden urosten toimesta, jotka ei osaa hillitä himojaan."
Itse ainakin mieluummin katselen kauniita naisia, hillitsen himoni ja muistan seurata liikennettä, kuin että olisivat kaapuun pukeutuneita. Ja näin soisin toistenkin kokevan.
Kyllähän se on sillä tavalla, että välillä tyttölasten pukeutuminen kummastuttaa...
MIKSI esim. 18-vuotiaan tytön täytyy pukeutua kuin olisi jostain pornolehdestä repäisty...onko se muoti, mikä sanelee vai mikä?
kyllä tuulipuku ja lenkkarit on parempi, vai mitä...
Saatana mistä näitä kusipäitä sikiää, kattele muualle jos noin inhottaa.
Asfalttimiehet tulee!
haalarit päälle että me naiset pysymme tiellä:)
Tai on pysähdyttävä mutta jostain syystä alkaa torvet soimaan.
Kauniit naiset on iloa silmälle ja hyvä juttu. Älä edes vertaa pornoon, tuohon alhaiseen tumputtamiseen.
Taidat olla jonkin sortin pervo jos niistä tyydytystä saat.
Kaljamahaisia, munkkikaljuisia, krapulaisia ja epäsiistejä äijänpökäleitä.
Meilläpäin ainakin lihaksikkaita,ruskeiksi paahtuneita könsikkäitä.
Kiertelemään. Jos sattuu hyvännäköinen ilmestys verkkokalvoille, niin suotta tuota katsomisen itseltään kieltää. Pitää vaan olla kuusaalla, missä ajopeli silloin menee ja ennen kaikkea, missä muut menevät. Paras pistää parkkiin ja katella rauhassa, kunnes kohtaus on ohi. Hankala selitellä kotona, miksi auton keula rutussa. Toisaalta jos sattuu lauma ukkoja parkkeeraamaan yhtä aikaa, voi aiheuttaa tietty vähän hämmennystä kanssakulkijoissa. Siksi naisväki voisikin miettiä, että onko kannattavaa kulkea puolialasti. Ei se liha siitä miksikään muutu, jos pakkausta vaan koristellaan.
Harvoja poikkeuksia lukuunottamatta, miehet ovat vaaraksi liikenteessä
Lueskelin tuossa vastaukset läpi ja alkoi väkisin naurattaa.
Oletteko te miehet hei ihan aikuisten oikeesti sitä mieltä, että naisen olisi syytä pukeutua kesähelteilläkin housuihin ja peittäviin paitoihin????
Eikö meillä ole oikeutta nauttia lämpöisistä ilmoista ja pukeutua sen mukaan, koska se häiritsee miesten keskittymistä ajamiseen???
Hei haloo!!!!
Itse ainakin kesäpäivinä käytän minihametta ja toppia, teittepä sitten kolareita kuinka paljon tahansa sen vuoksi.
Eihän sitä kukaan kieltää voi. Tokkopa turkishaalarit kesään kuuluisikaan. Onhan se ilo silmälle, kun viehättävän näköisiä naisia kuleksii kruunaamassa kauniin kesäpäivän. Minä tuossa aiemmassa kommentissani halusin kyseenalaistaa vaatetuksen tarkoituksen. Halutaanko sillä kääntää miesten päät vai onko se lähinnä mukavuusasia?
...montakohan päivää on tänä kesänä ollut niin lämmintä, että pitää liikkua ulkona alasti?
PS. Sanoin myös, että vaikka mieli tekisi moralisoida, niin en moralisoi, koska kesällä pitää olla jotain kivaa, ettei vain kärpäsiä ja hyttysiä......
PS2. Euroviisuissakaan ei haluttu puolialastomien voittavan tällä kertaa.....
Ja kun tälläinen eronnut poikamies tuleva vanhapoika olen. Eikä ne naiset niin paljon saa keskittymistä herpaannuttaa. Tai sitten pitää tutustua enemmän alan lehdistöön. Semmoinen maitokahvin värisen ihon omistava neiti ja kaunis ryppyhelmainen hame sekä lyhyt t-paita. Somat tumman ruskeat simmut sekä mustat pitkät hiukset. Tuota piti kyllä katsoa kolmannenkin kerran. Ihan jo tosissani harkitsin äkkinäistä kahvitauon paikkaa.
käynyt tumputtamassa huoltsikan vessassa.
Ajoneuvoni pehmoisella sängyllä vaikka kyseistä neitoa :o Ellei niin sitten nyrkkikyllikkiä.