Olen yrittänyt etsiä suomenkielisiltä sivuilta aitoja Bollywood soittoääniä kännyyn. Aika laihoin tuloksin. Taitaa haaveeksi jäädä Dil Se:n, Bluffmasterin ja Dus:n musan saaminen kännyyn..
Jos jollakin on neuvoja ja kokemuksia hyvistä musasoittareiden tarjoajista niin kertokaa ihmeessä! Tosin, ei polyfonisia, vaan niitä aitoja.. ;)
Kyllä on kurjaa asua Suomessa..
Soittoäänet??
9
640
Vastaukset
- Intiasta
Mitäs jos tunnet jonkun Intiasta, joka lähettäis sulle oman kännynsä kautta ensin itselleen siellä tilaamansa äänen??? Toimisiko? Kun mulle on Intiasta joskus kaveri lähettänyt jonkun äänen (jotka oli karmeen kuulosia juuri niinä polyfonisina ja siksi en niitä tallentanut...)
- Kesh Hibab
"Kyllä on kurjaa asua Suomessa.."
Saa v***u painua takaisin sinne, mistä tulikin...- että näin
Toi oli melkosen hölmö kommentti... etkö ymmärrä että suomalaiset voivat kaivata jotain muutakin kun mitä täällä meillä on tarjolla?!?!
Laita ensi kerralla vaikka asiallinen linkki tänne koskien sitä mitä kysytään tai jätä kommentoimatta kokonaan! Suotta kulutat arvokasta aikaasi... - Rani
että näin kirjoitti:
Toi oli melkosen hölmö kommentti... etkö ymmärrä että suomalaiset voivat kaivata jotain muutakin kun mitä täällä meillä on tarjolla?!?!
Laita ensi kerralla vaikka asiallinen linkki tänne koskien sitä mitä kysytään tai jätä kommentoimatta kokonaan! Suotta kulutat arvokasta aikaasi...Johan oli törkeä kommentti! Todellakin me suomalaiset kaipaamme tänne harmaaseen Pohjolaan jotain väriä ja iloa. Kaikkia ei todellakaan kiinnosta sauna, kossu ja lätkä! Bollywoodista löydän sen ilon ja elävyyden, joka täältä puuttuu.
Todellakin, tuon asenteen voit ottaa mukaasi ja olla palaamatta näille sivuille. Me emme kaipaa tänne tuollaisia kapeakatseisia rasisteja.
Suomessa haluan asua, Phir Bhi Dil Hai Hindustani!
- AROSUSI-09
Siellä näytti muutama soittoääni olevan tarjolla.
- kuvia
Entä sitten näytönsäästäjät, taustakuvat jne aiheena Bollywood... Saako niitä mistään ja mistä???
Tai mikä vaan iahe liittyen Intiaan oisi kiva...- Rani
Olen googlannut aika paljon etsiessäni noita soittoääniä (joita löytyy huonosti). Kuvia vastaan on tullut paljon. Niiden löytäminen ei todellakaan ole vaikeaa.
Googlaa siis suomeksi suomenkielisillä sivuilla. Laita hakusanaksi Bollywood taustakuvat tmv.. ja löytyy..
Laitoin Jambaan jo palautetta että miksi helkutissa muiden maiden Jambassa löytyy Bollywoodia vaikka millä mitalla ja meille suomalaisille on tarjolla 4 vaivaista aitoa musasoittaria?! - äänet
Rani kirjoitti:
Olen googlannut aika paljon etsiessäni noita soittoääniä (joita löytyy huonosti). Kuvia vastaan on tullut paljon. Niiden löytäminen ei todellakaan ole vaikeaa.
Googlaa siis suomeksi suomenkielisillä sivuilla. Laita hakusanaksi Bollywood taustakuvat tmv.. ja löytyy..
Laitoin Jambaan jo palautetta että miksi helkutissa muiden maiden Jambassa löytyy Bollywoodia vaikka millä mitalla ja meille suomalaisille on tarjolla 4 vaivaista aitoa musasoittaria?!Hyvä että laitoit palautetta!!! Eiköhän jotain joskus tapahdu asialle jos mahd moni innokas muistaa haitä palautteella
- suksi
Hei, kyllä bolly soittareita löytyy! itse tilasin juuri neljä, ja olisisn tilannut enemmänkin jos tilin saldo olisi antanut myöten.
ohessa osoitteita joista löytyy ainakin polyfonisia ja aitoja.
www.ringtones.lt/w/fi/ musasoittarit-sub-1030-Bollywood.php - 49k –
www.polyfonisetsoittoaanet.com/ bollywood-soittoaeaenet.html - 65k –
mp.sify.com/fi/index.php
www.totalmanipulation.com/~/bollywood.html - 56k -
itse tilasin soittarit maksamalla nordean solo palvelulla, joten tekstiviestillä tilaamisesta en osaa sanoa, muistaisn joskus puolivuotta sitten kokeilleeni ja sillloin ei onnistunut, liittymäksi laitoin sonera, vaikka itsellä onkin telefinland.
toivottavasti tästä oli apua, tai olette jo löytäneet...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3504077Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1293635Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku82363- 1171754
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181698Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei81540Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241379Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1291098Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1481010Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79905