Huono käyttäytyminen

Sellaist se on kun on köyhä maa eikä vara elättää omiaan, vaan köyhien raht syydetään kuolevien potilaiden hoitoon ulkomaille. Kuinka paljon oikeuden toteutuminen ja samanarvoisuus lopettais mielenterveysdiagnoosit tykkänään. Nimim. köyhästä maasta ei ikuisesti ponnisteta.
1264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niin ja ajatteleppas! mitä hyötyä on köyhän maan maksaa jonnekki tsunamin runtelemalle alueelle? ei yhtään mitään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


psykoosia nykyään kirjoitti:

Sellaist se on kun on köyhä maa eikä vara elättää omiaan, vaan köyhien raht syydetään kuolevien potilaiden hoitoon ulkomaille. Kuinka paljon oikeuden toteutuminen ja samanarvoisuus lopettais mielenterveysdiagnoosit tykkänään. Nimim. köyhästä maasta ei ikuisesti ponnisteta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu