Pösö 307, vm 2001
Ovien karmit, sivuikkunoiden välit on päällystetty jollakin mustalla, mikä on alkanut kuplia ja lohkeilla!
Onko muille sattunut vastaavaa ja kuinka korjaus?
Koko ovi uusiksi jos systeemin arvaan…
Ovien karmit, sivuikkunoiden välit on päällystetty jollakin mustalla, mikä on alkanut kuplia ja lohkeilla!
Onko muille sattunut vastaavaa ja kuinka korjaus?
Koko ovi uusiksi jos systeemin arvaan…
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mulla oli vanhassa 406:ssa sellanen ongelma, että ovien väliset mustat teipit lohkeili ja kupli. Merkkiliikkeestä saa uusia teippejä hintaan 5,50euroa. Saa itse paikalleen jos vähän jaksaa väkertää ja mielellään joku kaverina. Lämmittämällä lähtee vanha irti.
Kiitos vinkistä. Joo, jotakin teippiä se kai on. Kohta mistä on pala lohjennut pois, alta paistaa korin väri ja pinta on tahmea eli liimaa kai.
Joutuuko teippausta vaihtaessa repimään tiivisteet irti? Teippi näyttää menevän tiivisteen alle.
Tosin vanhemmassa. Miksi ranskalaisissa on tätä vikaa. Rellukin muuten pelleiltään ehjä!
Niinpä, ei pitäisi mielestäni vasta 60t ajetussa autossa alkaa teipit kuoriutumaan.
Ranskalaista laatua...
tojotaan, niin kuplii maalit vähän isommalta alueelta, eikä korjaannu millään 5,50e teipillä, kokemusta on, ei selviä kun neliöllä peltiä ja maalilla, se on sitä japanilaista laatua. ihmeesti pidät kuitenkin pösöstä kun jo useampi on ollut. jos se laatu on niin huono miksi et ole vieläkään vaihtanu merkkiä. tais olla taas tojotero asialla. epäonnistunu provo niin kun ne tojo sivuilla asian esittää.
Kun täällä keskustellaan asiallisesti vioista sinä hyökkäät taas muita merkkejä vastaan. Yllättäen otit taas kohteeksi sen parhaimmaksi tiedetyn merkin ja vertaat omaa autoasi siihen. Meillä on tuossa työpaikan pihalla toistakymmentä Tojoa ja merkin viaton maine pitää todellakin paikkansa. Voipi olla itsellänikin vaihto siihen edessä jos vikoja riittää entiseen tahtiin nykyautossani ja etenkin jos meikäläiset leimataan sinunlaistesi vähä-älyisten takia. Kokoa järkesi ja aikuistu!
kirjoitustyylistäsi.
Omasta merkistä kirjoittaminen arvostelevaan sävyyn antaa aiheen olettaa, että asialla on toisen merkin omistajan kirjoitus.
En ole ottanut osaa keskusteluun enkä näe asiassa käsitellyn muita kuin Peugeotia ja Renaultia ennen kuin tuo palstan vakiotörppö taas aloitti hölmöilynsä.
päivän paras..!! Vakiotörppö... hihhahhaah !!
Mullaki lohkeilee pököstä teippi oven karmista. En vaa ole sen huomannu menoa haittaavan.. Kai sit koht leikkaa joku paikka kii ?? Vai ??
Niinpä. On se vain kumma kun aina joku ottaa nokkiinsa. Jotkut kai kyttää täällä puoliammatikseen jotta jos joku kirjoittaa mitään pahaa tietystä automerkistä niin heti hyökätään päälle. Varmasti rankkaa tuollaisen ihmisen elämä :)
Ilman moisia tämä olisi hyvä palsta jakaa tietoa ja kokemuksia.
Ahdistaako? Tunnetko kasvojasi kumottavan? Pulssisi hakkaa kuin moukari? Verenpaine kohisee korvissasi??
Mene hyvä mies hoitoon ja anna terveiden ihmisten keskustella asiallisesti.
Mitäs niistä teippien kupruilemista, mutta mulla kupruaa samanlailla ruosteet maalin kanssa irti.
Kuinka vanha Peugeot sinulla on? Uudemmat kyllä kestää kohtuullisesti vaikkeivat mitään huippuluokkaa tässä asiassa olekaan.