Itse olen kellistynyt nykyään Rammsteiniin päin
mutta Korn kyllä rokkasi Rock am Ringillä.
Pari päivää tuli niiden live-keikka Music
Televisionista klo 22.
He esittivät:
FALLING AWAY FROM ME
HERE TO STAY
COMING UNDONE
TWISTED TRANSISTOR
KORN
3
836
Vastaukset
- no niin
Itseänikin on Korn hiukan ruvennut kyllästyttämään, vaikka se ykkösbändini onkin ollut jo melkein vuosikymmenen. En niinkään ole kyllästynyt heidän levytyksiinsä (pidin myös uusimmasta), mutta bändistä on 2000-luvun puolella tullut todella kyllästyneen oloinen.Poikkeuksena loistava Untouchables. Kyllästyneitä olivat mielestäni myös Rock am Ringillä ja soittivat tylsiä ja turvallisia biisejä. Missään heidän tekemisissään ei ole enää intoa, vaan pelkkää rutiinia, vaikkakin yrittelijöiltä vaikuttavat julkisuuteen ja paksuun pankkitiliin pyrkiessään. Hukassa ovat, perkeleet. Toivotaan, että heräävät ja löytävät jälleen intohimon musiikkiin ja itseilmaisuun ilman apusäveltäjiä.
- Mr. Rogers
Itseasiassa tuolla Rock am Ringin keikalla he esittivät 13 biisiä ja medleyn joka sisälsi Shoot and Ladderssin, Need Toin Liesin, Make me Badin ja pari muuta.
http://www.korntv.co.uk/
Tuolta sivulta löytyy koko keikka multimedia osastolta. - alone i break
nooh, oon edelleen kornin ykkösfani jos vois sanoa niin. :) Korn tekee edelleen yhtä hyviä biisejä kuin ennenkin, mut toki jos teillä kiinnostus on menny niin ok. :pp harmi on myös se et Head lähti bändistä
tulispa takasin =G nomut hyvää musaa pojat tekee! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614358KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1443120Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472428Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462343- 981985
- 241883
- 281596
- 221584
- 1501411
- 341233