Voiko siitepölyallergia aiheuttaa väsymystä?
Muistaakseni viimekesänä oli sama homma kuin nyt: On todella voimaton olo, pienetkin jutut saavat hengästymään ja aivot eivät tunnu toimivan kunnolla.
Voisiko se johtua allergiasta? Muuta syytä en oikein keksi, sillä jonkin aikaa sitten vielä pystyin kevyesti haravoimaankin, mutta nyt koivujen ja männyn kukinnan alettua tuntuu että jo suihkussa käynti on työn takana.
En ole vielä tarkemmissa tutkimuksissa allergian takia käynyt.Zyrtecillä ja tuttavan lainaamalla astmapiipulla tuli selvittyä viimekesänä.
Siitepölyallergian oireista
3
837
Vastaukset
- Siedätetty
Mulla on monta allergiaa, koivu on pahin. Testien mukaan olen allerginen lepälle, koivulle, timoteille, pujolle, kissalle, koiralle ja monelle ruoka-aineella. Monet sanovat että allergialääkkeet väsyttää mutta itse olen sitä mieltä että myös itse allergia väsyttää. tänä keväänä mulle aloitettiin siedätyshoito ja pistospäivänä mua väsyttää todella paljon. Viime piikin jälkeen oli eka kerta etten ollut illalla kuin nukkuneen rukous. allergia vie voimia kun elimistö taistelee allergian aiheuttajaa vastaan.
- täällä myös
minulla oli myös keväällä pahimman leppä- ja koivuallergian aikaan valtava väsymys. Tuntui että voimat käy todella vähiin. Itse allergialääkkeiden ei olis pitänyt aiheuttaa väsymystä, mutta itse allergia oli voimakas.
- väsynyt
Siitepöly oireet ottavat voimille niin psyykisesti kuin fyysisestikin, eli kyllä, olo on usein väsynyt ja monet antihistamiinit ovat myös väsyttäviä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 943582
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli442937Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742416- 612348
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512301Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1172277Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv212163Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.202147- 1172108
- 621994