Hankin itselleni uuden "matolaatikon". Vanhassa on käytössa Skype 2.0.0.107.
Kuinka Skype saadaan uuteen koneeseen niin, että kaikki nyt käytössä olevat yhteystiedot olisivat molemmissa koneissa käytettävissä.
Käyttikset ovat Win2000 ja WinXP home. Koneilla on yhteinen näyttö. Ei muuta yhteyttä.
Olisi hitomoinen homma rakentaa uudelleen yksitellen yhteystiedot uuteen koneeseen.
Skypen siirto vanhasta koneesta uuteen
4
654
Vastaukset
- skype,
koneelle ja kirjaudut omilla tunnuksilla sisään, eihän siinä muuta, kaikki samat tiedot on näytöllä mitkä oli "vanhassa" koneessakin.
Sama missä koneella, ja missäpäin maailmaa, kun kirjaudut omilla tunnareilla avautuu sama sivu näyttöön kuin koti koneellakin.
Tulikohan se nyt vaikeesti ja kahteen kertaan. - make
liitiyvät tiliin ja ovat palvelimella. Eli lataa ja asenna Skype ja kirjaudu tilille. Toimii kuten vanhassa koneessa.
- ohje!
mene skypessä kohtaan työkalut siellä kohta arkistoi yhteystiedot skype tekee niistä fileen jonka sitten kopsaat vaikka cd:lle taikka korpulle.
Sitten lataat uuteen koneeseen uusimman skypen ja menet kohtaan työkalut ja sitten siellä kohta arkistoi yhteystiedot ja palauta yhteystiedot arkistosta.
Sitten vaan lataat cd.ltä tai korpulta sen tallentamasi fileen ja kas kas kaikki yhteys tiedot on taas OK- ** SKYP **
Olipa kiva saada selvät notulit.
Kiitokseni teille avusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741379Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431269Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521066Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551048- 51775
- 64734
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62717Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39708Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44671- 30627