Soneran plaza-sivun lataaminen on tökkinyt jo monta päivää. Siitä alkaen, kun se siirtyä Soneralta jollekin muulle firmalle (ennen http://soneraplaza.fi nyt http://plaza.fi ). Ei vaan pääse sähköpostiin, hakemaan fonectalta numeroita yms. Eikä näyttänyt sivun lopulta monen yrityksen jälkeen latauduttua palautteen lähettäminenkään onnistuvan.
No - tätä se porukan pois heittäminen aiheuttaa. Ei näitä palveluita pidetä pystyssä muutaman vasta valmistuneen - varmaankin halvan - nörtin avulla.
Soneralla tökkii
5
1290
Vastaukset
- dddssss
miksi sitten yrität noiden kautta . mene yksinkertaisesti tuonne http://www.sonera.fi/ , kirjaudu sisään ja ala lueskeleen postejas ja hakeen numeroita.
- TÖKKII
Eipäs toimi vielä tänäänkään! Mahtavaa palvelua.
- sdfr
TÖKKII kirjoitti:
Eipäs toimi vielä tänäänkään! Mahtavaa palvelua.
töki , viimeks tökkiny joulukuun puolivälissä kun joku vesseli katkas kaivinkoneella kaapelin.
- hramie
monta helevetin viikkoa oli soneraplazan sivuilla tiedot että 1.6. siirtyy Kynämies Oy:lle.
Tarviiko oikeasti operaattoreiden käydä vaihtamassa pässi-asiakkaiden vaipatkin? Eihän kellään ole varaa maksaa sellaisesta johtuvia laajakaistahintoja!
Palvelu tosiaan löytyy sieltä mistä ed. kirjoittaja sanoikin. Ja on siellä plaza.fi:lläkin linkit.
EVO. Jep. Olen täysin kypsä Soneran palveluihin. Mihinkähän kannattaisi siirtyä, laajakaista et telehvooni?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt414608Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532474Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391014Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161995- 113858
Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh60847Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70834- 137785
- 48780
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,48726