Kopla pimeni

Kopla pimeni, eikä laittanut Putaansuun maskitonta kuvaa nettisivulleen. Mitä Kopla pelkää?
11359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

jo pitemmän aikaa ...?

Äänestä
  • Pimeältä vaikuttaa ja se varsinainen musta aukko on sossu kakkonen.

    Äänestä

  • lampullinen kirjoitti:

    Pimeältä vaikuttaa ja se varsinainen musta aukko on sossu kakkonen.

    Koplan osoitteeseen toimitettuna lopulta mustaan aukkoon?

    Äänestä

Netin virtuallimaailmaan uppoutunut Kopla häviää lopullisesti kun internet romahtaa.
SOSIALISTIN ja Koplan nettipalstoihin perustuva kampanja on tuhoon tuomittu.
Prof Hannu K. Kari: Internet romahtaa 2006.
Ennustus on jo toteutunut osittain:
"Saastan määrä internetissä on ylittänyt sietokynnyksen. Luottamus tietoon on olematonta ja toimintavarmuus on romahtanut verkkoinfrastruktuuriin kohdistuneiden hyökkäyksien vuoksi, Kari kuvaa vuoden 2006 tilannetta."
http://www.digitoday.fi/showPage.php?page_id=14&news_id=31623

Äänestä
  • syyllistyykin, häppeisivät :D

    Äänestä

  • Kopla ... kirjoitti:

    syyllistyykin, häppeisivät :D

    aiheuttavat luottamuspulan kaikkeen tekstimuotoiseen tietoon ...

    Äänestä

että pimeä kopla osti pimeän Sorbuspullon pimeiltä markkinoilta pimeältä kaverilta...

Äänestä
  • masan monot löytynyt ja vielä osin käyttökunnossa! Masahan on monoineen ja si suksineen sekä sorbus voiteineen koplan pimeä puoli, ja siksi hänet on ulkoistettu koplan valaistuneesta aktiivi ryhmästä.

    Tosin tuota hän ei kai ole kuullut, tai sitten on luullut että vielä on pienten piiri helsingissä, missä ennen sai vennamolaisia vetää, mut nyt niit ei oo missää ketää.

    No monon rantti irvistää kestää jalat, mut ei pää. Nostaa päätä katsoo säätä, seuranaan vain vanha näätä. Näätäkö tuoksun runsaan alle paatin saattaa, ohikulkijakin jo heittää laattaa. Pistää kulkia merkin tiehen, tuos on luukku kelpo lautamiehen.

    Äänestä

  • Rantojen miehet ja muut venepakolaiset kunnioittavat pitkän linjan taistelijaa ja agitaatiolaulujen puhtaimman kauden säveltäjää, vetämällä aina kättä lippaan, kun "masa" kulkee ohi. Harva lutikaan saa eläessään sellaista varauksetonta kunnioitusta osakseen.

    Äänestä

Niin katosi kopla olemasta vaikka koplapioneerit lauloivat rauhan ja aseistautumisen puolesta loppuun saakka ... :D

Äänestä
  • kopla kokoontuu taas tiistaina normaaliin tapaan ja entisin menoin. Mitä taas tulee tuohon infastruktuuriin, niin se kehittyy koko ajan ja sen tulevat vaikutuksetkin näkyvät kauas tulevaisuuteen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lain käsi kirjoitti:

Kopla pimeni, eikä laittanut Putaansuun maskitonta kuvaa nettisivulleen. Mitä Kopla pelkää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu