Runkkari havainto

keskiviikkona 7.6. klo 14:40 uimahallin parkkipaikan läheisessä pusikossa (naskalin lastenpuiston vieressä, kierrätyspisteen takana) noin 30-40.v mies henkilö tarkkaili kierrätyspsteellä asioivaa nuorehkoa naista ja veti käteen. Tuntomerkit: Siniset "työ" vaatteet, lyhyt ruskea tukka ja tukevasankaiset silmälasit.

Oletteko törmänneet tähän tyyppiin ennen ja mitä mieltä olette lastenkerhopuiston läheisyydestä? puisto tosin on jo siihen aikaan käsittääkseni kiinni.. onneksi!
83581
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Käy tekemässä rikosilmoitus JNS poliisilaitoksella. Voi olla muitakin juttuja ja tekijä voi olla sama, saisipahan hieman lisää sakkoja.

Äänestä

Joopa joo. Tais vaan joku yliopiston rakennusmiehistä olla kusella siellä puskissa. Älä syyttele muita omista fantasioistasi, wanker!

Äänestä

Tuollaisen kun näkee, niin kannattaa ilmoittaa välittömästi poliisille, koska runkkarit ovat psyykkisesti sairaita, ja kai se on jonkinlainen seksuaalirikollisuuden muotokin. Ulkorunkkarit saattavat äityä myös vakavampiin tekoihin esim. raiskaus, eikä kohteena vältämättä ole aikuiset naiset (en väitä, että aikuisen naisen raiskaus olisi mitenkään lievempi).

Poliisilla ei välttämättä ole tietoa ko toimintaa harrastavista henkilöistä, joten olisi hyvä saada runkkarien nimet poliisin kirjoihin.

Eli ilmoittakaa välittömästi ko asiasta poliisille, kertokaa tuntomerkit, ja jääkää vaikka tarvittaessa seuraamaan tilannetta kauempaa, niin voitte antaa lisätietoja poliisille, jos runkkari päättääkin yllättäen vaihtaa paikkaa. Älkääkä murehtiko mahdollisesta todistajan roolista.

Äänestä
  • Jos kaikki maailman runkkarit laitettaisiin kirjoihin, niin todennäköisesti sinne saisi laittaa kaikki miehet. HUOM! Myös naiset osaavat tämän lajin.

    t. Dildoilminantaja

    Äänestä

oo pahemmin runkkaillu kun suatiin uusia lampaita

Äänestä
  • Jos mie runkatessa soitan polliisille ja paljastan sille runkkaavani just nyt niin olenko mie runkkari vai itsensäpaljastaja, vaikoko molempija?

    Voiskoon muuten rikollisen ja ilimiantajan risteyttää? Tulis halavemmaks yhteiskunnalle kun rosvot hoitelis ite ilimiannot!

    Äänestä

Milloin otit oman psyykelääkkeesi...täyden hullun hommaa mennä pusikkoon kyttäilemään , kun toinen on pisillä ja heilauttelee viimepisarat pois kepistä ollakseen siisti mies. Miksi et ottanut kuvaa todistaaksesi asian ,hölmö ? Mitä rangaistavaa pisimies teki ?Täysin hullun ajatuksia ja niitä kyllä on joka kadunkulmassa ja paljon !

Äänestä

..mitänä ite olit siellä tekemässä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joku joku kirjoitti:

keskiviikkona 7.6. klo 14:40 uimahallin parkkipaikan läheisessä pusikossa (naskalin lastenpuiston vieressä, kierrätyspisteen takana) noin 30-40.v mies henkilö tarkkaili kierrätyspsteellä asioivaa nuorehkoa naista ja veti käteen. Tuntomerkit: Siniset "työ" vaatteet, lyhyt ruskea tukka ja tukevasankaiset silmälasit.

Oletteko törmänneet tähän tyyppiin ennen ja mitä mieltä olette lastenkerhopuiston läheisyydestä? puisto tosin on jo siihen aikaan käsittääkseni kiinni.. onneksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu