Kertokaa hyvät vesimiesmiehet, miten vesimiehen rakkaus ilmenee? Tapailin vähän aikaa veskarimiestä, aluksi tunsin suurta yhteenkuuluvuutta ja vetovoimaa, mutta hänen viileytensä ja etäisyytensä sai totaalisesti intohimoni lopahtamaan ja juttu lopahti (ja nyt harmittaa...). Itse leijonana tarvitsen lämpöä ja suurta intohimoa! Varsinainen "pain in the ass" oli tuo mies, ei kukaan ole aikaisemmin ärsyttänyt ja shokeerannut minua yhtä paljon ja samalla juuri tuollaista viha-rakkaus -tunnetta toisaalta tarvitsen! Joidenkin tulkintojen mukaan vesimies ja leijona sopisivat todella hyvin yhteen, onko kenelläkään kokemuksia kuinka suhde voi toimia??? Miten vesimies oikein ilmaisee rakkautensa, kun vaikuttaa ettei sillä ole tunteita ollenkaan?
Vesimiesmies ja leijonanainen
7
2801
Vastaukset
- mopo
moikka,,,,kyllä veskari tunteet näyttäkin osaa.
ja palavasti, tunnetta ja tulta tulee paluupostissa. estoina voi olla veskarin
taipumus pitää tunne itsellään jos kokee
voimakkaan "leijonan" puskevan päälle.
nm leijona ihana on! - Vesimies nainen
Moikka...minulla on kokemusta vesimies miehestä,ja kyll hänellä on tunteita ja vesimies meihetkin osaa näyttää tunteensa...meilläkin meni melkein 17.v ennenkuin mies uskalsi tuoda oman hellyyden esille ja uskalsi näyttää ne aidot tunteet..pitkä aikahan se oli odotta kun tiesi sisimmässään et sieltä löytyy hyvääkin ja nyt olen todella rakastunut uudelleen mieheen..hän on hellä,avoin rakastava ja kaikin puolin mahtava vesimies..
- tuulia
...vielä enemmän :) Taisi tulla tehtyä liian hätiköity päätös. Tuskinpa on enää asiaa takaisin, sen verran ylpeältä vaikutti tämä kyseinen vesimies. Tuo 17v on kyllä melko pitkä aika odottaa, ei taitaisi onnistua minulta! Kiitos vastauksista :)
- Marielle82
tuulia kirjoitti:
...vielä enemmän :) Taisi tulla tehtyä liian hätiköity päätös. Tuskinpa on enää asiaa takaisin, sen verran ylpeältä vaikutti tämä kyseinen vesimies. Tuo 17v on kyllä melko pitkä aika odottaa, ei taitaisi onnistua minulta! Kiitos vastauksista :)
...ja tutkaillut kirjoituksia niin vesimiehistä löytyy sekä tunteellisia että "tunteettomia", uskollisia ja pettäviä. Monenlaista juttua kuulee. Silti jokainen näistä vesimiehistä on oman tilan kaipuinen, yllämainitusta riippumatta. Itse olen uskollinen, ailahtelevainen tunteiden näytössä (joka aina sai kumppanin ymmälleen). Nyt seurustelen toisen vesimiehen kans, joka on todella uskollinen ja herkkä, tunteensa usein ja helposti näyttävä. Ja sit ku se on itekki oman tilan kaipuinen ni se ymmärtää myös mua mikä tekee tilanteesta kummallekin hyvin sopivan. Että kyllä meitä löytyy joka lähtöön! Jos mainitsemasi vesimies on tunteensa näyttämätön mutta uskollinen, niin usein näyttää ylpeältä vaikkei olekaan. Vesimiehet ei pelleile ihmisten tunteilla, ei hän sun kans ois ollu jos ei välittäisi. Suora puhe auttaa vesimiehiin ja heidän ymmärtämiseensä kaikkein parhaiten :)
- leijonamies
Ne on etäisiä jja ylimielisiä ja ärsyttäviä. itse olen leijona ja mulla vesim 2 vuotta. olen mies. kokeileppa tehdä se sun vesim mustasukkaiseksi, toimii varmasti ja se on tosi mustis
- vinkistä!
Näyttää tosiaan toimivan! Mies haluaa mut takaisin. Katsotaan mitä tästä tällä kertaa tulee.
- Nimetön
vinkistä! kirjoitti:
Näyttää tosiaan toimivan! Mies haluaa mut takaisin. Katsotaan mitä tästä tällä kertaa tulee.
Kun pääset varmemalle pohjalle ja teet hänet mustasukkaiseksi ole vielä kuin sinulle olisi yhdentekevää oletteko yhdessä vai ei, niin hän ryömii edessäsi. Hän toki kokeilee vastata samalla mitalla ja enemmänkin, ehkä jopa ehdotta päniä, mutta taipuu. Vesimies haluaa valtaa ja jos olet vahvempi hän on uskomattoman rakastunut sinuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1232548- 1351954
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1151281Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos631276En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k771131HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp
Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio271123Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik351122Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.451089Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉841038- 961013