Saisin linkin jolla voisi ladata tomtomiin noi
helkutin kottaraispöntöt. KIITOKSET.
helkutin kottaraispöntöt. KIITOKSET.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hommaa Navicore 2006 versio. Siihen kameratolpat päivittyvät automaattisesti!
http://www.gps-waypoints.net/gps/
Minkä helvetin tähden pitää nähdä hirveästi vaivaa joidenkin kameratolppien sijainnin takia? Eikö olisi helpompaa ajaa rajoituksen mukaan? Etkö oikein osaa käyttää autosi kaasupoljinta?
Eihän kirjoittaja maininnut sanaakaan tarpeesta ajaa ylinopeutta. Tolppien sijaintihan voi kiinnostaa ihan muista syistä.
Alkaa olla helppo ymmärtää miksi kansa antaa kusettaa itseään ja valitsee itselleen typerät päättäjät.
ne muut "syyt" vois olla.
Muuten: ootko sinäkin niitä neropatteja, jotka yrittää nostaa itsensä hiuksista ilmaan - jopa kansan yläpuolelle?
Jos heppu haluaa vaikka toimintoja laitteeseensa, kun on sellaisen hankkinut, siis haluaa vaikka testata, että ilmoittaako laite todella kaikista tolpista ja toimiiko ohjelma. Niin, tai tiedä vaikka kaveri on innostunut ihan vaan bongailemaan kameratolppia ja haluaa pitää lukua niistä ja nähdä jokaisen. Onhan näitä vaikka mitä, jotkut keräilee mainoskyniäkin.
Enpä ole yrittänyt itseäni hiuksista nostella, oletko itse?
noita syitä - tekosyitä.
Ei kai laitteen hankkimisella oikeasti ole kuin yksi ainoa syy.
Laite ja se pönttöohjelma ovat laillisia, joten ei pitäisi olla valittamista.
kehittää laitteen, joka varoittaa, kun lähestytte kaupan varashälyttimiä (senkin laitteen vois hankkia ihan vaan "testauksen" vuoksi)....vitun pässit laitteinenne!
Oikeestihan ne kameratolpat näkee riittävän etäältä paljain silminkin, ei siihen mitään laitteita tarvitse ja kun paljon ajaa, niin ne oppii muistamaankin, jolloin ne eivät tule yllätyksenä pimeälläkään ja ilmoitetaanhan kameroista kyltilläkin, joten niitä osaa tarkkailla. Sillä tavalla tarkkaillen ne hirvetkin havaitaan, ei nopeusmittaria ja asfalttia tuijottaen.
olen viestittänyt: onhan ihmisellä silmät, joilla voi sitä nopeusmittarin lukemaa tarkkailla - eipähän tarvitse kameratolppia "säikkyä".
Jos herkeämättä tuijotat nopeusmittaria, niin kyllä olet vaaraksi itselle ja muille. Taajamissa esim. on alhaiset rajoitukset ja sakko voi tulla pienestä mitättömästä ylityksestä, joka ei vaaranna ketään, mutta jos ajat taajamassa mittaria tuijottaen, niin et ehkä syyllisty ylinopeuteen, mutta se vie huomiosi pois liikenteen seuraamisesta ja saattaa aiheuttaa vakavankin onnettomuuden.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1185957
Ei tuo rouva mittariakaan tuijottanut, mutta aivan verrattavissa oleva tapaus.
www.demi.fi