mikä neuvoksi...? kun sammutan ajon jälkeen auton niin sen jälkeen ei käynnisty mutta voi olla että myöhemmin taas käynnistyy, starttaa kyllä hyvin...menee hermot!! niin kyseessä on 106 1.4 vm.1991
106 käynnistymis huolia
Niinushka
4475
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Veikkaisin sytytyksen ohjausboxia! Löytyy virranjakajan etupuolelta, siis jäähdyttäjän ja jakajan välistä. On siis kiinnitetty virranjakajaan!
Jos meinaat vaihtaa, kannattaa vaihtaa myös jakajan kansi ja pyöritin, eikä tulpan- ja puolanjohtojen vaihdostakaan haittaa ole! On tietenkin kustannuskysymys! Suositellaan vaan yleensä vaihtamaan, jos niissä on jotain vikaa mikä rikkoo boxin! On varmaan sullakin johdot alkuperäiset, eli parhaat päivänsä nähneet... Mulla oli samoja ongelmia...ko osien vaihto auttoi! T: 106 XR 1.4 vm92
Pesapumpun rele olla kiikunkaakun
se voepi olla että siellä on suotimen päässä tukos...
pikkumyyllä oli sama vika. siihen oli lääkkeenä semmonen juttu että virta-avainta käänneltiin edes takas. tätä ku toisteli kymmenen kertaa niin johan pärähti... liittyy jotenkin bensan saantiin oliskohan sitten se suotatin. nyt muumilaaksoon!