Joillakuilla tuntuu olevan outoja ajatuksia. Togo ei todellakaan ole heikko joukkue. FIFA:n ranking-listallakin Togo on vain n. 10 sijaa alempana kuion Suomi. Pian Togo nousee heittämällä ohitse, kun Limanen, Hyypiä ja kumppanit lopettavat uransa. Hyökkäys on Togolla vahvempi jo nyt kuin Suomella. Emmanuel Adebayor Arsenalista on kovemman luokan tekijä kuin vaikkapa Mikael Forssel. Adebayor on ollut nuoresta iästään huolimatta (s.1984) kahteen kertaan Afrikan paras jalkapalloilija-ehdokkaana. Togolla on myös kymmenen pelaajaa Ranskan kahdelta ylimmältä sarjatasolta. Lähes kaikki Togon pelaajat ovat kovissa seurajoukkueissa Euroopassa. Kyllä se Togo vaan kovempi on kuin Suomi, ei huonot joukkueet Afrikasta pääse kisoihin
Togo on kovempi kuin Suomi...
laurenlee
9427
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tässä teille tilastoa:
Suomi voittanut viime vuosina
Turkin
Kreikan
Serbian
Belgian
Norjan
Sveitsin
Portugalin
Ja pelannut tasan
Saksan
Englannin
Puolan
Slovakian
Slovenian
Ruotsin
Tanskan kanssa jne...
>Ja pelannut tasan
>
>Saksan
>Englannin
>Puolan
>Slovakian
>Slovenian
>Ruotsin
>Tanskan kanssa jne...
ja Andorran...
Pelas kahdesti tasapelin MAKEDONIAN kanssa ja SUOMI voitti Makedonian kahdesti HELPOSTI.
pelannut tasan mm.
andorran,
Saudi-Arabian,
Kazakhstanin,
Valko-venäjän,
Viron,
Omanin,
Barbadoksen,
Walesin,
Albanian,
Unkarin kanssa
Hävinnyt mm.
Kiina,
Bosnia ja Hertzegovina,
Ruotsi,
Romania,
Costa Rica,
Etelä-Korea,
Makedonia,
Irlanti,
Kuwait
Että JALKAPALLOssa on todella vaikea pärjätä,sillä taso on laaja ja erittäin tasainen....Lähes mikä maa tahansa voi voittaa minkä maan tahansa...Tasaisuus ratkaisee.
.. tietää fudiksest paljon :P Jos alat kattoa esim jonkun Belgian pelatut ottelu viime vuosina, niin huomaisit että löytäisit jopa paljon parempia tuloksia huippumaita vastaan.
Faktaa on se että Suomi on huono fudismaa verrattuna muihin pohjoismaihin. Ja kuvitelkaa Suomi ilman Samia ja Littiä. Saamme olla iloisia tasapelistä Makedoniaa vastaan.
.. Suomi ei yksinkertaisesti ole mikään jalkapallomaa. Katsokaa vaikka Ruotsin vastaavia tilastoja, tai miksei Norjan tai Tanskan. Tällä hetkellä Suomi on huono fudismaa, Hyypiän ja Litin lopettamisen jälkeen Suomi on PASKA fudismaa.
Mikä tahansa joukkue joka pelaa MM-kisoissa on Suomea kovempi. Miksi? NO SIKSI KUN SUOMI EI OLE KISOISSA PÄSSI!
Vieraskentällä 1-4 ja Suomen joukkue koostui VEIKKUSLIIGAPELAAJISTA ja Saudeilla oli paras ryhmänsä..eli MM-JOUKKUE...