Ilmottavat sivulla splitin olevan perjantain jälkeen 5 eurossa mikä sen hinta on just nyt, eli 1:llä 5euron osakkeella saa 10kpl 0,50egen osaketta
Ei ehkä ookaan ihan kusetusta
Ei ehkä ookaan ihan kusetusta
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Ehkei ole huijaus, jos toiminnanjohtaja on uskonnollinen, mikä kieltää valehtelun, ei kyseessä voi olla huijaus, koska uskonnollinen ihminen ei voi huijata, koska uskonto kieltää huijaamisen.
Oli miten oli, tienaat eli et pikkurahoja kun verrataan RAVERITUS unittimiin.
Tein B-unittimilla tänäänkin aika hyvän tili. Tunnetusti myös Jaska Lempäälästä osti käteisellä itselleen juuri uudenkarhean asunnon, eli vuonna 78' valmistetun huvilateltan.
http://netcode.no-ip.org/~ospi/raviritus/index.php
Lainaan P2L infon fac-sectiota:
- Koska on splitti?
Marcat leikataan kahtia kolmantena yönä jokaisen täydenkuun jälkeen erityisellä Brovisio Leiccurilla, jonka toimintaperiaatetta emme ryhdy tässä tarkemmin selvittelemään.
Splitin piti tapahtua vasta sitten kun unitin arvo nousee KYMPPIIN. Näin oli puhe kaksi vuotta sitten clixogamingissä, josta tuli clixoworld, mikä muuttui clixocashiksi. Jäiköhän joku clixokusetus tuosta välistä pois?
sivulla lukee että jäsenet on halunneet splitin 5 eurossa
Tehän häviätte siinä! Jos splitti on esim 1:2 ja teillä on 10 euron hintaista osaketta ja kun splitti tapahtuu niin teillä on kymmenen viiden euron osaketta. Häviätte 50%. Se on raaka facta!!!1
5 eurossa splitataan ja jokaisesta 5 euron arvoisesta unitista saa 10kpl 0,50 euron arvoista unittia, siis sama arvo
10 unitissa splitataan ja jokaisessa unitissa yhdesänkymmentä unittia saa splitit arvoisellaan, oli sitten splitti, tai junitti tai arvo. Kaiki sama uniti arvo spilt.
Ja vielä, spiltti tunitti, nin gaigi tienaaa aikanin vähintäin yhdeksän.
Mitä järkeä splitata arvoton osake? En ymmärrä joten voisitteko selittää? Missä pörsseissä tää osake muuten noteerataan? HEX? En ainakaan löytänyt sitä mistään.
Osakkeen määräytymisen perusteet ovat täysin hämärät. Jos noita myydään nimellä osake, niin takana täytyy olla osakeyhtiö ja osakkeiden ostaminen antaa oikeuden osallistua yhtiökokoukseen. Aivan kuten Sevenin osakkeita ostaneetkin voisivat tehdä.
Haistakaa nyt perse pellet! On osakkeita tai kutsut millä nimellä tahansa niin mitä sitten?? Heti alkaa itku 'ku ei saa olla ja pitäis olla ja äiti apuva'. ootte kyllä nautettavaa porukkaa ja varsinkin te jotka oottee täällä aina kun mitään muuta ei elämässä ole!
Homma näyttää toimivan, on toiminu jo pari vuotta, ja vaikka siellä väliin on ollukin jotain skeidaa, niin mitä silläkään on väliä jos se nyt toimii ja siitä voi tienata, hä?
Ite ostin lisää halpoja unitteja ja panin myyntiin paljon kalliimmalla aiemmin 1 CENTIN maksaneita osakeunitteja, joten ne kun myydään, revin rahat pihalle seinästä ja sillä sipuli.
Ai miten niin 1 centin? No siten että maksoin unitista 10 centtiä ja nyt kun splitattiin, sain sillä yhdellä 10. Mut älkää tehkö mitään, älkää vaan menkö tällasiin huijauksiin, me mennään kun on kanttii ja uskalletaan mitä vaan ja meillä on vielä rahaa tehdä se!!
taitaa jäädä massit saamatta hahaha :D
"Ite ostin lisää halpoja unitteja ja panin myyntiin paljon kalliimmalla aiemmin 1 CENTIN maksaneita osakeunitteja, joten ne kun myydään, revin rahat pihalle seinästä ja sillä sipuli."
Tuossa on taas kerran se näiden kusetusten perusominaisuus: "kun myydään".
Kaikki tapahtuu aina tulevaisuudessa, "kun myydään", "sitten kun", "ihan kohta", "kohta räjähtää".
Miksi mitään konkreettista ei tapahdu nyt? Miksi mitään konkreettista ei ole tapahtunut joskus aiemmin?
Lupauksien toteutumista saa odotella, virtuaalisilla uniteilla (tai osakkeilla, miten niitä halutaankaan kutsua) voi tehdä kauppaa tai niitä voi splitata vaikka kuinka paljon tai useasti, oikeaa rahaa sieltä ei koskaan tule.
Miksikö ei tulisi? Koska kaikki tapahtuu aina tulevaisuudessa.
Näytä oikeaa faktaa siitä että joku olisi saanut oikeaa RAHAA (EI unitteja, EI osakkeita) tästä bisneksestä.
Olin Clixossa mukana jonkun aikaa, mutta kun aina vaan pelailtiin virtuaalisilla uniteilla ja koskaan en saanut yhtään rahaa niin lopetin koko touhun.
Ainoa oikea raha mikä tuossa systeemissä liikkuu on hyväuskoisten hölmöjen tileiltä järjestelmän suuntaan.
Aikalailla hurjalta tuo kuvio tuntuu. Virtuaalinen klix-unit splitataan, eli yhdestä tulee kaksi, niin sitten onkin virtuaali-klixuja 10 kertainen määrä? Vai onko klixuja sittenkin peräti 16 kpl? Siis tietenkin meinaan, että mulla oli vaan yks klix alkujaan. Jos niitä olisin saanut haalittua vaikka 3 kpl, niin sitten splitin jälkeen niitä vois olla noin 6 kpl-700 kpl, riippuen tietenkin splitkertoimesta, sekä toki myös kertojasta. Ja toki klixu-unitista itsessään. Laatu-unitti splittaantuu aivan eritavalla, kuin jämä-klixu. Ajoitus on tärkeintä kaikessa tässäkin casessa.
Mistä klixuja voi ostaa?
nimim. "voisinpa mäkin repiä rahaa seinästä, näin lomalla"
Joo ei ole kanttia hypätä pää edellä katoltakaan. Milloin ajattelit myydä? Oletko varma, että saat mitään rahaa? Ilmiselvä vedätyshän tuo on. Menetit rahasi jo. Ei onneksi olleet yhtä kalliit oppirahat kuin lamavelallisilla. Ota nyt vielä rahasi pois, jos saat. Tuo virtuaaliosakekauppa on niin monta kertaa nähty ja aina siihen vaan joku lankeaa. Voit ainakin lohduttautua sillä, ettet ole ainoa.
VM:ssä aina joku häviää jos toinen tienaa, koska rahaa ei tule systeemin sisälle muualta kuin uusista jäsenistä ja pieni osa saippuan ym myymisestä !
Clixossa raha unitin nostoon tulee suurimmaksi osaksi vedonlyönnin kautta.
Joten rahaa tulee niinku paskaa sonnilta.
Olen ottanut Clixosta rahaa ulos jo useamman kerran, enkä tämän jälkeenkään usko olevan siinä mitään ongelmaa.
Virtuaaliosakkeet ovat erittäin tuottoisa sijoitus, jos olet oikealla hetkellä oikeassa paikassa. Eräästä toisesta virtuaalibisneksestä nettosin 566.467 euroa.
Vain ne pelaa jotka eivät pelkää ja joilla on varaa pelata.
Veikkauksen peleistäkin nettoaa paremmin.
Jotta sinä saisit tuntea olevasi oikeassa paikassa oikeaan aikaan, on tuhansien muiden oltava väärässä paikassa väärään aikaan. Sinun voittosi maksavat muut "sijoittajat". Ei kannata lihottaa sinua vaan käyttää rahansa järkevämmin.
verkkopena on varmaan kova lottooman kun melkein puoli milliä on pikkuraha sen veikkauksesta saamaansa nähden
ei ole kateudella mitään rajaa näillä tyypeillä
jos en minä saa niin ei saa saada kukaan muukaan, niinkö se meni?
huonot häviää aina ja hyvät, tekevät ja rohkeat voittaa lähtevät mihin tahansa mukaan, näin on näreet
Sanoin vain, että tuohon ei kannata lähteä mukaan, koska omalla tekemisellä voi vaikuttaa tuloksiin vain vähän. Haluatko olla tekijä vai odottaa, että sinulle tuodaan kaikki eteen?
"puoli milliä on pikkuraha sen veikkauksesta saamaansa nähden"
Näin on ;)
Vakavasti ottaen, tuollaista summaa ei clixo ikinä antaisi ulos. Voidaan lyödä vaikka vetoa. Tupla tai kuitti?
Clixo tuottaa kyllä ihan mukavasti kun on samalla mukana riskfreeprofitissa mikä on yhdistetty clixoon. Sieltä tulee arbitraatti vedonlyönnin kautta tuottoa vuodessa noin 50 - 200 % josta taas osa menee clixon unitti markettiin...
Clixo on kovassa nousukurssissa!! Kohta suurempi kuin ex. WGI ja Aspiritus kusetukset! Ja täysin luotettava!