automaattiin öljyä

ajelin tossa päivällä laatikon öljypohjan paloiksi,no romikselta löytyi uusi,mutta minkä laatuista öljyä voi hätäpäissään lootaan lyödä,kun ei tähän hätään moparia saa,käykö esim.teboilin fluid d se on dexron3:sta tai vaikkapa shellin automaattiöljy? pikaisia vastauksia kiitos.
4927
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos nyt kuitenkin antaisit anton seisoa sen aikaa, että saat Moparin ja samalla moparin oljynsuodatin. Vanhemmat vaatii ATF 3:sta ja uudemmat ATF 4:sta. Tuskin se väärän merkkisestä öjystä heti hajoaa, mutta vain puolethab sieltä on pois tullut. Jos nyt lisäär jotakin muuta kuin Moparia ja joudut kohta vaihtamaan Mopariin, niin sieltä taas vaihtuu puolet.

Äänestä

missään Texasissa tai muuallakaan. ATF 3 tai 4 käy ihan jonkun muunkin valmistamana, vaikkapa Pennzoil ja moni muu. Vieläpä saattaa olla (Huom saattaa) että citroenin hydrauliikkajärjestelmä käyttää ihan samaa öljyä. Siksi sitä saa jopa monelta huoltoasemalta.

Äänestä
  • öljyä kun citikassa, sori!

    Äänestä

  • on samaa kirjoitti:

    öljyä kun citikassa, sori!

    eikös vetopyörästössä (perässä)ole sama öljy kuin vaihteistossa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


cgv 3,3l kirjoitti:

ajelin tossa päivällä laatikon öljypohjan paloiksi,no romikselta löytyi uusi,mutta minkä laatuista öljyä voi hätäpäissään lootaan lyödä,kun ei tähän hätään moparia saa,käykö esim.teboilin fluid d se on dexron3:sta tai vaikkapa shellin automaattiöljy? pikaisia vastauksia kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu