kikkaileminen oikein tarkoittaa ja mistä se on peräisin esim. 786 muka tarkoittaisi bismillahi rahmaani raheem?
Mitä tuo joittenkin muslimien
numeroilla
6216
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
tuo LOL oikein tarkoittaa olenko idiootti vai näyttävätkö nuo ihmeellisyydet minusta idioottimaisilta keskustelupalstoilla.
Pitäisi kai elää koko elämänsä noilla palstoilla että oppisi lukemaan ja ymmärtämään noita kummallisia lyhenteitä ja niiden merkityksiä!
http://fi.wikipedia.org/wiki/LOL
ihan naurettavaa en ole koskaan kuullu no jos joku ei jaksa kirjoittaa bismillaahi rahmaani rahiim niin oisko sitt parempi olla kirjoittamatta, toivon oikeesti etta tama ei ois totta!
mut kysymys oli aika hassu mun mielesta muutenkin kaikki aina puhuu muslimeista ku oltais ufoja sama ku kysyisin miks kristityt sanoo chattailessa vaikka taa kayttaa kyll varmaan kaikki muukin ollaan ihmisia me muslimitkin
tätä asiaa.Kyllä meissä muslimeissakin on vikaa ei me täydellisiä olla.Inhottaa jos pitää toisiaan muslimiuden takia suojella ja siloitella vaikka tekevät suurempiakin vääryyksiä kuin esim. muun uskoiset tai ateistit jopa!
siis mikas kaverille iski? en ymmartanyt teksitista kuitenkaan juuri mitaan...mita kuka ha?
gematrialle, jonka mukaan jokaisella kirjaimella on numeroarvonsa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gematria