Europarlamentaarikko Lasse Lehtinen on moneenotteeseen todettu väärentäneen tohtorin väitöskirjan. Herra esiintyy tutkijana ja kirjoittelee Keskustalaisista valheita.
Eikö Lehtiseltä pitäisi ottaa tohtorin arvo pois, kun on sen saanut vilpillisellä toiminnalla. Muutenkin yliopisto antoi väitöskirjasta surkeat arvosanat.
Lehtinen on erikoistunut valehtelemaan Kekkosesta. Herra olettaa ja luulee kaiken minkä julkaisee.
Eikö Lehtiseltä pitäisi ottaa tohtorin arvo pois, kun on sen saanut vilpillisellä toiminnalla. Muutenkin yliopisto antoi väitöskirjasta surkeat arvosanat.
Lehtinen on erikoistunut valehtelemaan Kekkosesta. Herra olettaa ja luulee kaiken minkä julkaisee.
Vastaukset 8
Vanhimmat
(-;
kohta poika kalpenee.
Plagioi suurimman osan väitöskirjastaan
En ole kenenkään ennen sinua nähnyt edes väittävän, että Lehtinen olisi jotenkin väärentänyt tai kopioinut väitöskirjansa. Olen lukenut kirjan ja havainnut, että siinä on hyvinkin täsmällinen lähdeluettelo ja lähdeviittaukset niistä dokumenteista, mihin kirjassa kulloinkin viitataan tai kommentoidaan.
Juhani Suomen teoksia hän nyt ei ainakaan kai ole kopioinut, vai mitä luulet. Kirjan tieteelliseen tasoon en ota kantaa. Totean vaan, että se on hyväksyttu väitöskirjaksi. Lukukokemuksena kirja on hauska, sujuvasti kirjoitettu ja antaa paljon tiedonjanoiselle ihmiselle tietoa sodanjälkeisen ajan politiikasta.
Tieto on tarkastettu.
Vilenin ja Lehtisen väitöskirjojen ero oli siinä, että Lehtinen ilmoitti lähteensä, kun taas Vilen yritti salata sen, että teksti oli kopioitu jostain muualta.
Sinun höpinäsi jatkuvat päivästä toiseen yhtä päättöminä.
aasinsillat ja se on siinä - 700 sivua tuhtia demaritohtorin väitöskirjaa (Eikä kauan nokka tuhissut).
jäkäti jäplalaplalaa