Viime Em-kisoissa vesi oli ihmeellinen aina. Jokainen kentällä loukkaantunut pelaaja parani ihmeaine Veden avulla... :-) Saksan kisoihin on varmaan varattu paljon lähdevettä jotta pelaajat pysyvät terveenä...
Suurin osa pelaajista ovat täysiä pellejä... Junnuille hyvää esimerkkiä!
parantaako vesi taas kaiken?
9
487
Vastaukset
- Von-Bruker
kun taidot loppuvat, niin sitten heitetään turvalleen... Näistä vaan armotta varoituksia.
kuvitellaan että vastustaja roikkuu vaikka paidassa kiinni.et välttämättä kaadu mutta hidastaa pelaamista huomattavasti.
tuomari ei välttämättä huomaa ennenkuin rikottu pelaaja heittäytyy maahan.tämän "filmaamisen"ymmärrän.
tosin löytyyhän niitä toisesta ääripäästäkin.
varsinkin boxin sisällä turha kaatuilu ärsyttää.
siitä voisi kortteja nostella jo pienemmästäkin kalastelusta.- Von-Bruker
tip-ex_crisu kirjoitti:
kuvitellaan että vastustaja roikkuu vaikka paidassa kiinni.et välttämättä kaadu mutta hidastaa pelaamista huomattavasti.
tuomari ei välttämättä huomaa ennenkuin rikottu pelaaja heittäytyy maahan.tämän "filmaamisen"ymmärrän.
tosin löytyyhän niitä toisesta ääripäästäkin.
varsinkin boxin sisällä turha kaatuilu ärsyttää.
siitä voisi kortteja nostella jo pienemmästäkin kalastelusta.mutta tämäkin menee joskun yli, vaikka rikettä ei olisikaan, niin esim Figo EM:issä pelasi todella ärsyttävästi (jäi mieleen). Jokaisesta vähän kovemmasta pallontavoittelutilanteesta johonkin "sattui" tai suu kävi muuten vain. Huvitti oikein kun ukko jäi nurmiolle istumaan ja kolina vain pyöritti päätään.
Von-Bruker kirjoitti:
mutta tämäkin menee joskun yli, vaikka rikettä ei olisikaan, niin esim Figo EM:issä pelasi todella ärsyttävästi (jäi mieleen). Jokaisesta vähän kovemmasta pallontavoittelutilanteesta johonkin "sattui" tai suu kävi muuten vain. Huvitti oikein kun ukko jäi nurmiolle istumaan ja kolina vain pyöritti päätään.
kyllähän tuon kaltaiset filmit pitäisi saada kuriin.mutta ymmärsit varmaan mun pointin..
- Von-Bruker
tip-ex_crisu kirjoitti:
kyllähän tuon kaltaiset filmit pitäisi saada kuriin.mutta ymmärsit varmaan mun pointin..
kyllä juup!
- Gunners
Että miten se vesi niin parantaa.. suuri ongelmahan tää kaatuilu on kyllä juuri italialla, espanjalla ja brasseilla.. viitaten toiseen viestiin jossa veikkailtiin taitojen loppumisen olevan syynä kaatuiluun.
- brassi fani
niinhän se on että monet joukkueet kaatuileen mutta brasilian kohdalla puhutaan vain yhdestä tapauksesta joka tapahtui 4 vuotta sittein
- ai kun sattuu
brassi fani kirjoitti:
niinhän se on että monet joukkueet kaatuileen mutta brasilian kohdalla puhutaan vain yhdestä tapauksesta joka tapahtui 4 vuotta sittein
Akkamaiset primadonnat kaatuilee kuin verenpainetautipotilaat nurmelle nyyhkyttämään pikku pipiä..
- Sòcrates
voitti viimeksi jotain suurta v.1966 eli 40 vuotta sitten, joten
sinä Gulleri , otan osaa...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3704324Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1463755KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti982666Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92431Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei152249Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1521910Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181848- 1191818
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241409Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551105