...
Hard Rock Hallelujah!
Kiitos Lordi, kiitos.
Hard Rock Hallelujah!
Kiitos Lordi, kiitos.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
olisin mäkin konsertissa halunnu olla, mut ei tullu lähettyy, ku asun toisel puolel suomee...
Lordi rulez!
Hard Rock Hallelujah!
\,,/
Mie en tuollasta potaskaa jakasas kuunella
- no onneks oot
Lordhi on saathana.
Toimiko siellä areenalla ihmisille? Huomenna onneksi itsekkin pääsee katsomaan bändiä Tampereelle..
jotenkin ei ollut minusta erityisen hyvä fiilis yleisöllä.
Itselläni olisi ollut enemmän, mutta eihän sitä yksin voi mitään jos vähemmistössä on.
Lordi oli kyllä just sitä mitä odotin, yleisöltä odotin enemmän.
Jotenkin vaan yleisön osallistuminen tuntui laimealta.
Ehkä on ollut liian viileää kesäkuun alkua.
Onneksi nyt lämpenee.
Voi olla, että itse olen lämmennyt jo aiemmin.
Hard Rock Hallelujah!
Lämpimyydestä: Muista, että olit Rovaniemellä... Kotkassakin (se kaupunki rannkikolla) on lämpimämpi meininki.
Kaikki, jotka olivat hiljaa huutavat tänä yönä unissaan: HRH. Kun ei valveilla uskaltaneet. Raukat.
Juups,itekin kuulin,että fiilis oli kuulemma ollu aika maassa siellä "konsertissa"..Mut jospa se johtuu siitä,että osa ihmisistä menny kattoon Lordia vain euroviisuvoiton johdosta,eikä sen takia että tykkäis bändistä..Harmillista..
Olin eilen Killerirockissa. Ihmiset huuteli jo päivällä Lordia vaikka esiintyu yöllä ja oli 40 minuutta myöhässä. Sitten kun väki tuli paikalle alkoi olla Lordi huuma. Siis jotkut aikuisetkin oli menossa mukana ja huuteli. Sitten ainakin viimeistään silloin väki heräsi kun tuli HARD ROCK HALLELUJAA. Tuskin sentään Euroviisujen takia jotkut kuuntelee, vaikka onkin mahdollista. Jos pelkästään sen takia pidetään Lordista että voitti ja ei muuten. Se on tyhmää. Mutta hyvä fiilis.
Kyllä siellä ihan hyvä meininki oli ja yleisökin mukana. Mutta täytyy ottaa huomioon, että ollaan lapissa. Ei täällä hilluta kuin etelän homot ;)
Keskisuomalaisia tarkemmin sanottuna Jyväskyläisiä ei haukuta.
Olisiko pitänyt seota oikein kunnolla? Kyllähän yleisö oli mukana varsinkin Lordi lauloi Hard rock Halleluja biisin aikana. NO muutenkin jos lasketaan ne ihmiset jotka istuivat kaljat kourassa.