Heissan! Minulla tulee joskus kummia pistoja alapäässä, tuntuu hieman kuin joku pistäisi neulalla (ei ehkä yhtä teräviä ;-)
Saattaa tulla semmonen sarja pistoksia, ehkä 10 tai jotain sinnepäin ja sit vaan loppuu.
Mitähän mahtaisi olla?
rv. 36 6
Saattaa tulla semmonen sarja pistoksia, ehkä 10 tai jotain sinnepäin ja sit vaan loppuu.
Mitähän mahtaisi olla?
rv. 36 6
Vastaukset 2
Vanhimmat
...tulee joskus sellaisia, joita olen nimittänyt "hermotuikkimiseksi", en tiedä virallista nimitystä vaivalle. Tänään viimeksi tuikki erittäin ikävästi toista häpyhuulta, en tiennyt hetkeen, miten päin olisin, niin ikävältä tuntui! Se menee kyllä itsestään ohitse eikä kestä hirveän kauaa, mutta erittäin ikävää siinä mielessä, ettei siihen mikään auta eikä se katso paikkaa eikä aikaa, vaan tulee milloin sattuu ja mihin sattuu (ei usein onneksi). Tuntuu juuri siltä kuin joku tökkisi neulalla. Kysyin siitä terveydenhoitajalta, joka oli sitä mieltä, että se johtuisi siitä, että hermo on jäänyt hetkellisesti puristuksiin.
En tiedä, onko sinulla kyse samasta vaivasta, mutta tämä tuli ainakin minulle mieleen, kun viimeksi tosiaan tänään itse siitä kärsin... :)
Rv 23 (22 6)
täällä ollut myös tuota samanlaista pistämistä/vihlomista jo viikko tolkulla ja neuvolassa sanoivat että kuuluu kuulemma asiaan ja ettei tarvi huolestua! Paikat ne siellä vaan tekee tehtäväänsä vauvan tuloa varten :). Kiusallista kyllä mutta tarpeellista..