Jeesus tuli ihmiseksi, että meillä elämä olisi Jeesuksessa Kristuksessa, Herramme tulee pian, Hän toivoo, ettei tapaisi meitä nukkumasta.
Synnin uneen, kun tuudittautuu ei huomaa, kuinka pitkälle olemme edenneet. "2000" vuotta on Jumalalle 2päivää siis elämme kolmatta päivää, Jeesus Heräsi kolmantena päivänä.
Nytkin olemme kolmannessa päivässä, Jumala antaa Pyhänhengen lahjohjoineen ja uudesti syntymisen Hänessä, jos tahdotte.
Pakoita Hän ei meitä, mutta muistutaa, että raamatun sana ei ole kuollut, sana vaan elävä. Elävässä Sanassa on meille opetettu, Pyhähenki ja lahjat, se on tähdelliset lopun ajalla, etti eksyisi, hiuksen hieno on eksytys.
Rakkaudella Hän kutsuu omiaan, tulkaa, että Minun ruumiini jäsenet, koosuisvat. Pian minä tulen omiani noutamaan. Oletko valmis onko lamppusi palamassa.
Siunausta sinulle lukijani.
PYHITETTY JEESUS
LUKIHÄIRIÖINEN
3
342
Vastaukset
- Haist v*ttu
Oletko lukihäiriöinen vai muuten vaan tyhmä?
Ja sit se heräs ja tajus, et voi *PIIP*, tässähän ollaan elelty satukirjan ohjeiden mukaan.- ._.
Moi.
Olen pahoillani puolestasi.
Sinulla täytyy olla todella hankalaa ja ahdistavaa kun joudut sitä noin täällä purkamaan.
Siunausta sinulle. Kysele Jeesusta ja Hän vastaa. Hän tuo rauhan elämääsi ja tosi Ilon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1637322
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264218- 503728
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1473210- 512966
- 492559
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262356Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2732049Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt552005- 291906