Eli sain tuossa akvaarion (115 litraa) jonka mukana sain pari kalaakin. Yksi näistä isopurjepleko, joka on kyseisessä altaassa asustellut jo 12 vuotta!!!Eli aivan liian ahtaassa tämä monninen eleleepi.
Oonkin nyt miettiny myymistä, mutta ei oo mitään havaintoo paljonko siitä voisi pyytää??ihan ilmaiseksi en haluiais siitä luopua. Pituutta kaverilla on jo varmasti reilu 20 senttiä ellei enemmänkin ja ikää tosiaan ainakin se 12 vuotta.
Isopurjeplekon hinta
5
761
Vastaukset 5
- lehtikala
tuskimpa siitä paljoa saat, eihän ne maksa kaupassakaan juuri mitään. siksi kauppiaat myyvät niitä typerille asiakkaille pieniinkin altaisiin.
pidä vaan huoli siitä etrtä pääsee tarpeeksi suureen akvaarioon, ihan kaikilla ei ole sellaista tarjota.- hoots
kun kysäsin akvaarioliikkeessä asiasta niin sanoivat että voin siitä ainakin 20 euroa pyytää, kun on jo noinkin kookas ja ikääkin.Pienenä eivät kuulemma niin paljoa maksa.
- lehtikala
hoots kirjoitti:
kun kysäsin akvaarioliikkeessä asiasta niin sanoivat että voin siitä ainakin 20 euroa pyytää, kun on jo noinkin kookas ja ikääkin.Pienenä eivät kuulemma niin paljoa maksa.
vie se akvaariokauppaan josta kysyit ja myy se niille, osasivat kerta hinnoitella kalan.
kukapa tuolla hinnalla sitä sinulta ostaa, voithan toki pyytää, mutta lahjoituksina tuollaiset yleensä menevät, sillä niitä isoja yksilöitä on usein tarjolla pilvinpimein.
- ...
hmm.. meillä on 10v joka 35cm, mulle on kyllä sanottu että ne olis arvokkaampia isoina. Mutta toisaalta jos haluat että se koti löytyy pian niin ei kannata paljoa pyytää, eli esim se 20€.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1111543Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91837- 54716
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja144715Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35711Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat37601Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔40591Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö214579- 61550
Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol32546