Mistä johtuu että nt4:lla (työasema SP6) ei näy hiiren oikealla näppäimellä painettaessa käynnistä valikossa "pikavalikkoa" eli oikea näppäin ei tee mitään käynnistä valikossa.
NT4 SP6 häröilee
Hmmm
6243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei se siitä sp6:sta johdu ääliö. NT 4:ssä ei ko. ominaisuutta ole, ääliö.
T. mcse
Kyllä NT4:ssä moinen ominaisuus on, koska olen sitä käyttänyt, mutta koneen vaihdon myötä se katosi. Uudessa koneessa on täsmälleen samat softat kuin aikaisemmassakin, ainut mikä on niin joku päivitys saattaa puuttua tai olla uudempi versio. NT4 ja SP6 oli molemmissa koneissa. Nimimerkki Juntti!! itse ei taida tietää mistä puhuu... ääliö.
ahhaaaaa !! Katosiko sulta Active Desktop !! heheee ! Sitä kun ei ikinä NT:seen tarkoitettu. Vitun juntti , ääliö. Ota asioista selvää vitun ääliö ennenkuin tulet ihmisten ilmoille tynnyristä , ääliö.
T. mcse
Tottakai NT:ssä on se ominaisuus. Mistäs sulla se MCSE on olevinaan, DOSsista vai? Ei voi olla, silloin tietäisitkin jostain jotain.
Ja sitten alkuperäiselle kysyjälle, kyseessä on todnäk oikeusasetukset. Tarkistahan että ne ovat kohdallaan. Loggaa sisään admin-tunnuksella ja katso käykö samalla tavoin.
Bits(c) !!! olen pidempään seurannut "todella asiantuntevia" neuvojasi tällä palstalla ja muullakin , kysymys kuuluu mikä vittu sinä luulet olevasi saatanan nörttipaska ? Millä vitulla perustelet tämänkin paskaväitteesi ? Kerroppa mistä NT:seen ko. ominaisuus pieraistaan ilman Active Desktoppía , vitun epäonnistunut nörtti ? Yleensä ottaen rakentavana palautteena "arttikeleihisi" ja asiantunteviin "analyyseihin" "Mikropiltissä" yms läpysköissä. TÄYTTÄ PASKAA ! VAIHDA ALAA , epäonnistunut nörtti.
p.s. olen MSCE i , alkaen vuodesta 1993 , ja w2k päivitys on tietoihin on tehty alkuvuodesta 1999 kolmantena Suomenmaassa. Revi siitä epäonnistunut nörtti.
sinä ensin kirjoittamaan järkevästi ja sitten vasta kirjoita muille kun tuo teksti on ihan elämän kaltoin kohdelleen pennun kirjoittamaa.
Toivottavasti olet ajoissa ottanut varmuuskopion itsestäsi kun sitä tarvittaisiin nyt kun sinun ajatustyylissäsi on jotain vikaa.